Naujienos

Projektas „Menų ir kartų jungtys“ tęsia savo veiklas

2023 03 16

2022 metais vykęs Pakruojo Juozo  Paukštelio viešosios bibliotekos projektas „Menų ir kartų jungtys: iš Pakruojo krašto kilę menininkai ir vietos jaunimas“ ir šįmet  tęs pažintį su kraštiečiais menininkais.  Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono  savivaldybė.

Projektas startuos balandžio pabaigoje. Startą jam duos 2022-aisiais mūsų rajono jaunimo simpatijas pelniusi  komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė. Pakruojo sinagogoje Linkuvos ir Pakruojo gimnazijų 9–11 klasių moksleiviams surengs 4 dienų komiksų kūrimo dirbtuves „Kūryba, priartinanti prie savo krašto istorijos: Pakruojo krašto žydai, jų gyvenimai, veiklos, ryškesnės asmenybės“. Savo sukurtus komiksus moksleiviai eksponuos Pakruojo sinagogoje surengtoje parodoje. Gegužės mėnesį pakviesime į vakarą-portretą „Gyvenimas, sudegintas iki pat šerdies“ apie kraštietę, vieną profesonaliausių XX a. lietuvių dailės kritikių Gražiną Kliaugienę (1944–1995). Renginio metu dailėtyrininkė dr. Danutė Zovienė pristatys 2021-aisiais išleistą knygą „Su savo tiesa. Gražina Kliaugienė“. Turtinga renginiais nusimato ir vasara. Birželį pakruojiečių pamėgtame miesto parke vyks popietė jaunimui „Susipažinkim, pabendraukim ir atraskim savyje kūrėją“. Popietėje dalyvaus, su jaunimu bendraus ir į kūrybinį procesą įtrauks kraštiečiai kino ir teatro aktoriai, dainuojamosios poezijos atlikėjai Severinas Norgaila ir Remigijus Pelenius. Vasaros pradžioje jaunimui padovanosime  ekskursiją po Panevėžio kraštą. Aplankysime Berčiūnų ir Krekenavos bažnyčias, kurias puošia kraštiečio dailininko Stasio Ušinsko vitražai, pabuvosime kraštiečio, visame pasaulyje žinomo menininko Stasio Eidrigevičiaus menų centre Panevėžyje. Atminimas apie kraštietę skulptorę Elvyrą Radauskaitę atgis liepos pradžioje rengiamoje popietėje, skirtoje jos 100-mečiui. Popietė vyks skulptorės gimtajame krašte – Plaučiškiuose. Kraštietės gyvenimą ir kūrybą pristatys menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė. Liepos mėnesį Pakruojo parko estradoje (renginio vieta gali keistis) į pokalbį- koncertą „Muzika mylimam kraštui“ pakvies kraštietė dainų autorė, aranžuotoja, atlikėja Aušra Smičiūtė-Butkevičienė ir pianistas Marijus Sūdžius. Koncerto programoje dalyvaus ir muzikuojantys kraštietės vaikai: antrokė Barbora ir gimnazijos pirmos klasės moksleivis Karolis. Vasarą palydėsime poezijos ir muzikos, kartų ir menų susijungimo vakaru su Šiaulių valstybinio dramos teatro aktore Nomeda Bėčiūte ir kanklininke, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktore dr. Regina Maroziene. Vakaras skiriamas kraštietės pedagogės ir dainininkės, tautinės dainos ansamblio „Diemedis“ įkūrėjos ir vadovės Onos Bėčiuvienės (1938–1996) 85-mečiui. Baigiamasis projekto renginys – jau anksčiau minėtos kraštietės dainininkės (beje, ir pedagogės ekspertės) Aušros Smičiūtės-Butkevičienės 2 dalių edukacijos, kuriose – pokalbis su teorine dalimi „Ar užtenka dainuoti iš širdies?“ ir meistriškumo pamokomis Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokykloje. Dainininkė turi ir puikų sumanymą – padainuoti  kartu su mokyklos moksleivių choru. 

Neabejojame, kad projektas prisidės prie pakruojiečių turiningesnio laisvalaikio. Todėl kviečiame aktyviai įsijungti į jo veiklas.