Klubas

Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Linkuvos miesto padalinyje 2020 m. birželio mėnesį veiklą pradėjo skaitovų klubas „Linkis“, kurio tikslas suburti panašius skaitymo pomėgius turinčius žmones, tuo pačiu sudarant sąlygas laisvai, savanoriškai veiklai – skaitymui. Organizuoti susitikimus su rašytojais, edukatoriais. Garsinti žymius kraštiečius, kurie paliko pėdsaką mokslo, meno, literatūros raidoje.

Kas klubo narius vienija:

Emocija – dalintis, didžiuotis, reikštis, išsakyti, girdėti,
Noras – rekomenduoti, patarti, išklausyti.
Galimybė – susitikti.

Veiklos formos:

teminės knygų aptarimo popietės, skaitovų konkursai, susitikimai, literatūrinės poezijos skaitymų popietės, vietinės ekskursijos, kino filmai, garsiniai skaitymai, skaitymai netradicinėse erdvėse.
Planuojama veikla – paskutinis mėnesio ketvirtadienis.

Klubo kuratorė:

Rasma Mieliauskaitė, vyresn. bibliotekininkė, tel. Nr. 8 421 6 03 44 el. p. linkuva@pakruojis.rvb.lt

 Linkuvos miesto bibliotekoje klubas „Linkis“ veiklą pradėjo 2020 m. birželio 9 dieną.

Aš, Rasma, bibliotekos vyres. bibliotekininkė ir naujojo klubo kuratorė, pradėjusi dirbti bibliotekoje dažnai galvodavau kas yra geras skaitytojas? Ir atsakymui pasirinkdavau įvairius teiginius – tas kuris daug skaito, tas kuris tvarkingai skaito, tas kuris tyrinėja knygas, o gal tas, kuris dažnai ateina į biblioteką... Šiai dienai, kai susirinkome į klubo atidarymą, jau turiu atsakymą, mano nuomone, geras skaitytojas yra tas, kuris skaitydamas patiria džiaugsmą, tas džiaugsmas yra ne paprastas, o virusinis. Taigi, šiuo virusiniu džiaugsmu serga ir mūsų Linkuvos miesto bibliotekos skaitytojų būrelis – tos nepaprastos „paprastos“ moterys (kol kas tik moterys). O jeigu nutinka kartais taip, kaip teigia prancūzų rašytojas Danielis Penakas „Jei vis tik skaitymo malonumas dingo, jis nepradingo labai toli. Jis tik pasimetė. Jį lengva surasti. Tik reikia žinoti, kur jo ieškoti“, mūsų moterys žino, kad bibliotekos naujasis klubas bus ir vieta, kur nutiks daug dalykų, mes ne tik skaitysime, bet dalinsimės emocijomis, rekomenduosime, susitiksime, gaminsime įvairius rankdarbius, pasikviesime rašytojų, edukatorių. Mes visada rasime laiko pokalbiui, mes žinome, jog moterys be pomėgių – tai nuobodžios moterys. Pripažįstame, kad ir taip dažnai gyvenimas panašus į plėšrų žvėrį, galintį bet kuriuo momentu suėsti bet kurią iš mūsų ar mūsų šeimos narių. Mes suprantame, kad labai sunku sulėtinti gyvenimo tempą ir skirti laiko tam, kas mums suteikia džiaugsmą. Bet mes, susėdę čia, bibliotekoje, randame ir rasime laiko skirti tam, kas malonu, kitaip tariant skaitymo virusu „sergančioms“ sieloms skaitymas yra malonumas, proto penas, būtinybė ir laisvalaikio praleidimo būdas.

Šios dienos tema buvo - poezijos popietė. Klubo narė Irena Bažadragienė visus susirinkusius užbūrė iš gyvenimo, rūpesčių, meilės, ilgesio, gamtos grožio gimusiomis eilėmis. Poniai Irenai poezija – atgaiva dūšiai ir palaima mintims. Nors moters eilės nepublikuotos, nespausdintos, bet nepaliko abejingų, kas ir ašarą nubraukė, kas nuklydo į prisiminimus, ar vasaros žalius laukus, visi radome savo širdžiai mielą žodį. Klausėmės eilių, leidomės drauge su Linkuvos kultūros namų meno vadovu Simonu į dainuojamosios poezijos gaidas.

Antrasis klubo susitikimas planuojamas 2020 rugpjūčio 5 d. 13 val. poezijos skaitymuose „Atgaiva sielai“, kuris vyks Linkuvos miesto bibliotekos kiemelyje, tikslesnė informacija pateikiama bibliotekos puslapyje.