Duomenų bazės

Lietuvos duomenų bazė

 • Nacionalinės Bibliografijos Duomenų Bankas (NBDB) - periodinės spaudos, tęstinių leidinių, straipsnių rinkinių, bibliografiniai įrašai nuo 2003 metų. Atlikti dokumentų paiešką ir užsakyti leidinius galima naudojantis atnaujintu elektroninių paslaugų portalu „ibiblioteka“.
 •  Lietuvos periodinės spaudos bibliografinės straipsnių bazės 1994 - 2002m. archyvas (CD).  Bazėje yra 768 087 įrašai. Nuo 2003 metų įrašais bazė nepildoma. Jie kaupiami Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB) Analizinės bibliografijos posistemyje. Keipkitės į darbuotoją Interneto skaitykloje. Prieiga tik bibliotekoje.
 •  INFOLEX.Praktika su integruota teisės aktų paieška  duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.
 • Prieiga tik bibliotekoje. Dėl prieigos kreiptis į bibliotekininką.
 • BNS naujienų bazė. 
  Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt      Duomenų baze galima naudotis bibliotekoje ir visuose bibliotekos padaliniuose.
 • „Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka.
  Bibliotekoje skaitmeninių knygų vaikams ir jaunimui yra arti 500 knygų. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas, suskirstytas pagal amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos kūriniai, suskirstyti pagal klases.
  Skaitytojai, norintys iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, turi gauti specialią registracijos nuorodą, kurią suteikia bibliotekininkas. Prisijungimo kodas suteikiamas tik registruotiems bibliotekos mokyklinio amžiaus skaitytojams, besinaudojantiems viešosios bibliotekos paslaugomis. Skaitytojas, prisijungęs prie suteiktos nuorodos, susikurs savo paskyrą.

Kaip vykdyti paiešką

https://www.youtube.com/watch?v=KRVUa8MNVWs

Kaip skaityti Vyturio skaitmenines knygas išjungus bevielį ryšį

https://www.youtube.com/watch?v=STgdTIm38aM

Dėl prieigos kreiptis į bibliotekininką. 

Laisvai prieinamos duomenų bazės 

   Prenumeruojamos užsienio duomenų bazės

Elektroninė visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazė anglų kalba. Prieiga galima prie šių atskirų duomenų bazių:

ERIC

Academic Search Complete

GreenFILE

Health Source - Consumer Edition

Business Source Complete

Health Source: Nursing/Academic Edition

Library, Information Science & Technology Abstracts

MasterFILE Premier

MEDLINE

Newspaper Source

Regional Business News

Teacher Reference Center

European Views of the Americas: 1493 to 1750

AHFS Consumer Medication Information

Tai visatekstės, referatinės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų, verslo, vadybos klausimais.
Prieiga iš bibliotekos tinklo: http://search.ebscohost.com
Prieiga su individualiu slaptažodžiu: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=ns193076

Duomenų baze galima naudotis visuose bibliotekos padaliniuose.

Skaitytojai, pageidaujantys gauti individualius slaptažodžius ir dirbti ne bibliotekoje, prašome rašyti elektroniniu paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt , skambinti tel.  (8 421) 61049 ir nurodyti savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį arba atvykti į biblioteką.

EBSCO vartotojo vadovas

Dėmesio!

Prenumeruojamų duomenų bazių duomenys gali būti naudojami tik asmeninėms mokslo ir savišvietos reikmėms. Griežtai draudžiama kopijuoti visatekstę informaciją dideliais kiekiais į asmeninį kompiuterį, perduoti duomenis tretiesiems asmenims, talpinti į internetą ar naudoti komerciniams tikslams.

Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Galima jungtis iš bibliotekos tinklo  https://www.naxosmusiclibrary.com/login
Suteikiami individualūs slaptažodžiai nutolusiems vartotojams.
Pastaba. Vienu metu duomenų baze naudotis gali iki 6 vartotojų, todėl baigus darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.
NAXOS Music Library vartotojo vadovas lietuvių kalba

Duomenų bazės užsakytos už Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos lėšas.

Maloniai kviečiame naudotis