Naujienos

„Daiktų biblioteka“ – į biblioteką gali ateiti ne tik knygų!

2023 11 09

Šią savaitę Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo g. 41, III a.) vyks naujos bibliotekos paslaugos „Daiktų biblioteka“ pristatymas, kuriame laukiami visi, norintys susipažinti su nauja paslauga ir apžiūrėti „Daiktų bibliotekos“ daiktus, bus galimybė pirmiesiems juos rezervuoti.

„Daiktų biblioteka“ tai pirmoji tokia analogų Lietuvoje neturinti paslauga vaikams ir suaugusiesiems, kurią pradeda teikti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su Akmenės, Telšių ir Pakruojo rajonų savivaldybių viešosiomis bibliotekomis.

Nuo lapkričio 9 d. skaitytojo pažymėjimą turintys bibliotekos vartotojai galės nemokamai skolintis ne tik knygas, bet ir įvairius daiktus, tokius kaip sensorinė lempa „Plazma“, Sensorinis „Medūzų akvariumas“, šviečiančios lazdelės, Lego Duplo rinkinys, pirštininių lėlių komplektas, virtualios realybės akiniai, Montessori bokštelis, Programuojamasis edukacinis robotas „Bitutė“, edukaciniai žaidimai vaikams ir dar daug visko!

Šia paslauga Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nori paskatinti visuomenės tvarų vartojimą – kam pirkti, jei gali pasiskolinti, išbandyti ir nuspręsti, ar tikrai to daikto reikia. Taip pat siekiama suteikti galimybę pasinaudoti reikiamais daiktais tiems žmonėms, kurie galbūt neišgali šių daiktų įsigyti.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Prie iniciatyvos prisideda ir būrys kitų socialiai atsakingų, draugiškų verslų, kurių dovanoti daiktai artimiausiu laikotarpiu taip pat papildys skolinamų daiktų sąrašą.