Įvyke renginiai

„Poezijos pavasaris“ Pakruojyje

2024 05 17

Kaip ir kiekvieną gegužę prasidėjo jau šešiasdešimtąjį kartą vykstantis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Tai kasmetinė tarptautinė poezijos šventė, kurią organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Festivalyje savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio rašytojai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai.

Pirmieji „Poezijos pavasario“ skaitymai įvyko 1964 m. 1965 m. skaitymai vyko Palemone ir tapo kasmetiniai. Pirmojo „Poezijos pavasario“ vienas iniciatorių ir pirmasis laureatas buvo poetas Justinas Marcinkevičius.

„Poezijos pavasaris“ kaip kasmet, taip ir šiais metais neaplenkė Pakruojo rajono. Gegužės 16 d. rajone lankėsi poetai Tomas Vyšniauskas, Viktoras Gulbinas, poetas ir bardas Edmundas Janušaitis, aktorius Petras Venslovas. Poezijos šventė prasidėjo Linkuvos miesto gimnazijoje. Po šaunios literatūrinės pamokos Linkuvoje, svečiai susitiko su poezijos mylėtojais Pakruojyje – apžvalgos aikštelėje ant Kruojos kranto.

Renginį pradėjo poetas Tomas Vyšniauskas pasveikindamas susirinkusiuosius ir pristatydamas almanachą „Poezijos pavasaris 2024“ su dalyvių autografais.

Skambėjo poetų eilės, klausytojų širdis žavėjo Edmundo Janušaičio atliekamos dainos, aktoriaus Petro Venslovo išraiškingai skaitoma poetų Justino Marcinkevičiaus, Oskaro Milašiaus, Henriko Radausko kūryba. Visus maloniai nuteikė vietinių literatų  Mindaugo Bulaičio ir Pranutės Kvedarienės kūryba. Visą susitikimo laiką lydėjo gera nuotaika, šiltas bendravimas.

Padėkas ir palinkėjimus svečiams išsakė Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė.