Įvyke renginiai

Erikos Burinskaitės Krasinskės knygos „Dukra“ pristatymas

2024 05 08

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos salėje gegužės 3 d. vyko Erikos Burinskaitės Krasinskės knygos „Dukra“ pristatymas. Knyga išleista 2017 metais, bet ji aktuali iki šiol. Savo pokalbį apie knygą Erika pradėjo skaitydama ištrauką iš knygos „Įsisiūbavus tėvo riksmams, grasinimams nužudyti, pasmaugti mamą, aš, nieko negalvodama, tik ieškodama greitos pagalbos šeimai ar tyliai paskatinta mamos, slapčia griebdavau tėvo mobilųjį, bėgdavau į laiptinę, kol tas rūkydavo balkone, rinkdavau taip skausmingai žinomą dviženklį 02. Drebantys pirštai spaudė didelės mėlynos „Motorolos“ mygtukus, nuo spaudžiančių gerklę ašarų lūžtantis balsas apsakydavo tipinę situaciją: girtas tėvas grasina mamai. Ir laukdavau angelų sargų. Buvau jo numylėtinė, tad pasinaudojusi šia persvara, stengdavausi gelbėti šeimą...“
Susitikimo metu autorė pasakojo knygos atsiradimo istoriją, kuri padėjo atsisveikinti su praeitimi. Liūdna, bauginanti, sukrečianti, bet, kaip ji sako, su laiminga pabaiga. Knygoje – pasakojama apie smurtautojo dukters gyvenimą ir siekį jį pakeisti. Pokalbio metu užsimezgus diskusijai tarp klausytojų, Erika Burinskaitė Krasinskė  bandė atskleisti, kiek prireikė laiko, kad galėtum pakeisti savo gyvenimą, kaip susitaikyti su praeitimi ir atleisti? Kaip iš naujo pamilti save, pasitikėti ir patikėti, kad tu gali viską pakeisti ir užgydyti ar bent apgydyti emocinius praeities paliktus randus. Visi šie  išgyvenimai ir sudėti į knygą „Dukra“. Šiandien autorė žino atsakymus į daugelį klausimų, smurto, su kuriuo ji susidūrė vaikystėje, randų gal būt ir liko širdyje, tačiau išorėje jie nematomi – šiandien ji visai kitokia nei tada, kai tėtis buvo pavertęs jos gyvenimą nuolatiniu košmaru. Po renginio neskubėta tuoj išsiskirstyti, autorę dar ir gatvėje  popietės dalyviai prisiviję kalbino norėdami išgirsti autorės nuomonę į jiems asmeniškai rūpimus  klausimus.  Išsiskyrėme, bet tikimės dar susitikti  su šios knygos autore rudeni Linkuvoje. 

Šis susitikimas iš Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vykdomo Pakruojo r. savivaldybės projekto „Dėl smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems ir apmokėtas iš Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto pagal Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 8 d. sprendimą Nr. T-27 „Dėl smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2024-2026 metų programos patvirtinimo“.