Naujienos

Projektas „5 (veiklos) metai – 5 pažinimo dienos" kviečia į muzikinį gatvės teatro spektaklį

2022 05 23

Birželio 4 d. (šeštadienį) 12.00 val. Pakruojo sinagogoje kviečiame į muzikinį gatvės teatro spektaklį „GEKUMEN" (jidiš kalba – sugrįžo).

Spektaklio režisierius ir aktorius – Adrian Schvarzstein (Ispanija). Programoje dalyvauja ankstyvosios muzikos ansamblis „Camerata dei folli” – Nerijus Masevičius (vokalas), Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokis), Justė Martinkėnaitė (smuikas), Petras Lisauskas (vaidyba), Vytautas Dovydauskis (klasikinis akordeonas), Saulius S. Lipčius (barokinė gitara, liuto forte atlikėjas).
Muzikinio gatvės teatro projekto tikslas – atgaivinti ir šiuolaikiškai pristatyti Lietuvos tarpukario kultūrą, kurioje svarbų vaidmenį atliko žydiškoji tradicija. Spektaklio turinys apima ne tik sefardų, jidiš, klezmer bei žymaus atlikėjo Danieliaus Dolskio, bet ir senąją ispanų, italų muziką, padedančią paryškinti Lietuvos kultūros universalumą. Spektaklio formatas – interaktyvus, istoriją pasakojantys atlikėjai neatsiribos nuo žiūrovo, o kartu su juo taps spektaklio bei tuo pačiu ir pasakojamos istorijos dalimi.
„Atrandame labai pasikeitusią aplinką ir gyvenimą, tačiau kitas ne mažiau svarbus atradimas – kad žmonės ir pasaulis vis dar tebėra kažkas nenusakomo ir ypatingo, kur kiekviena diena tampa išgyvenimo nuotykiu. Aš kuriu savo spektaklio dramaturgiją ir išgalvoju personažus, prisimindamas realų žmogų... Nepaisant dokumentinio scenarijaus konteksto, mes kuriame teatro spektaklį, kuriame fantazija, absurdas ir komedija – svarbiausi mūsų palydovai. Kaip ir gyvenime.“ (Adrian Schvarzstein).
Muzikinis gatvės teatro spektaklis „GEKUMEN“ – Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vykdomo projekto „5 (veiklos) metai – 5 pažinimo dienos“ dalis.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo r. savivaldybė.
Projekto partneriai – Šiaulių apskrities žydų religinė bendruomenė.
Spektaklį pristato VŠĮ Senųjų menų studija. Renginys – nemokamas.
Kontaktai pasiteirauti tel. 8 670 85612, el. paštu sinagoga biblioteka@gmail.com
Maloniai kviečiame!