Naujienos

Darbo vizitas Suomijoje

2024 05 23

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka prisijungė prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos suburto konsorciumo ir kartu su kitomis Šiaulių ir Telšių apskričių viešosiomis bibliotekomis įgyvendina programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų mobilumo projektą.
Šio projekto tikslas yra plėsti su kvalifikaciniais poreikiais susijusias bibliotekų specialistų problemas, siekiant kurti ir plėtoti profesionalias, kokybiškas ir inovatyvias suaugusiųjų neformaliojo švietimo veiklas Šiaulių ir Telšių apskričių viešosiose bibliotekose.
Balandžio mėnesį Pakruojo Juozo Paukštelio bibliotekos direktorė Vilma Pekelienė dalyvavo darbo stebėjimo vizite Suomijoje, kurioje aplankė Helsinkio miesto viešosios bibliotekos pagrindinę biblioteką – Pasilą, jos filialus – centrinę biblioteką Oodi, mobilę biblioteką, Itakeskus ir Herttoniemi bibliotekas. Taip pat aplankytos kitos Suomijos bibliotekos: Nacionalinė Suomijos biblioteka, Turku miesto biblioteka, Karina miesto biblioteka, Espo miesto biblioteka – Lippulaiva. Grįžtant namo Estijoje aplankyta Pernu miesto viešoji biblioteka.

Vizito metu susipažinta su Suomijos bibliotekų sistema, bibliotekos, kaip atviros erdvės koncepcija, bibliotekose vykdomomis veiklomis suaugusiesiems, mažiau galimybių turintiems asmenims ir kitoms lankytojų grupėms; su bibliotekose taikomais skaitmeniniais sprendimais.

Suomijos bibliotekos yra modernios, įrengtos  jaukios erdvės skaitymui, edukacijoms ir  bendravimui. Daugelyje bibliotekų įdiegta savitarnos sistema, kuri suteikia galimybę skaitytojams knygas pasiimti ir grąžinti savarankiškai. Bibliotekose daug dėmesio skiriama tvarumui, šeimai, daug dirbama su  emigrantais.