Įvykę renginiai

Bibliotekoje – smurto prevencijai skirtas renginys

2021 11 29

Pakruojo r.  savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka 2021- 2023  metais dalyvauja

Savivaldybės vykdomoje smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims teikimo programoje. Ta tema  lapkričio 27 d. viešojoje bibliotekoje organizuotas susitikimas su autore Asta Padagaite ir jos debiutinės knygos „Sadistas“ pristatymas.

Vilnietė autorė savo pirmai knygai pasirinko kiek neįprastą – smurto prieš moterį artimoje aplinkoje – temą. Pasak A. Padagaitės, ir pagrindinių veikėjų paveikslai bei knygos siužetas susiklostė ne iš karto. Autorė pasakojo, kaip ilgai rinko ir užsirašinėjo frazes bei istorijas, išgirstas bendraujant su įvairiais žmonėmis, pagrinde – moterimis. „Kai informacijos susikaupė labai daug, perkėliau ją į kompiuterį. Ir pamačiau, kad galima parašyti istoriją. Nustačiau ribas – kasdien rašau po valandą. Jei parašysiu per šimtą valandų – gerai. Jei ne – neverta gaišti laiko“, – romano gimimo pradžią prisiminė profesionali verslo vadybininkė. 

Kaip ir buvo planavusi, romaną A. Padagaitė parašė. Ir kiek nustebo, kai pasiūliusi rankraštį leidyklai – išgirdo, kad knygos tiražas bus net trys tūkstančiai egzempliorių! Autorė mano, kad leidėjus sudomino būtent smurto prieš moterį artimoje aplinkoje tema – naujovė šiuolaikinėje lietuvių literatūroje. 

Romanas sulaukė ne tik leidėjų, bet ir skaitytojų palankumo. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje norintys jį  perskaityti registruojasi į eilę, taip pat sulaukiama nemažai klausimų, kur galima šią knygą įsigyti. 

Bibliotekos inf.