Įvykę renginiai

Poezijos ir diskusijų vakaras „Pasikalbėjimai prie židinio“

2023 05 04

„Ir akmuo ir gėlė
Ir čia žmonės savi
Mano žemė gimtinė
To gyvenimo uostas esi“

(Vilija Kaškelytė – Narvydienė)

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje balandžio 27 d. įvyko ūdekietės Vilijos Kaškelytės – Narvydienės poezijos knygų „Kur žalias ąžuolas“ (2017), „Kol laša ilgesio medus“(2018), „Namai“ (2022) pristatymas, tradicija jau tapusiame renginyje - „Pasikalbėjimai prie židinio“. Pirmosios Vilijos kūrybos knygelės - „Baltos baltos pievų gėlės“(1996), „Ateiti ir pasilikti“(2001), „Gyvenimo upė“(2002). Po ilgokos pertraukėlės pasirodė pastarosios knygos. Pasak V. Kaškelytės – Narvydienės nebuvo nustojusi kurti, savo eilėraščius spausdino rajoniniame laikraštyje “Auksinė varpa“, bendruose rajono literatų klubo „Židinys“ almanachuose. Dalyvavo poezijos šventėse, išvykose.

Tądien pilnutėlėje salėje susirinkusiems poezijos mylėtojams, knygas pristatė buvusi Vilijos lietuvių kalbos mokytoja Aldona Ašmonavičienė. Apie Vilijos kūrybą prabilusi Aldona Ašmonavičienė tvirtino, kad Vilija giliai įleidusi šaknis į savo gimtąjį kaimą, iš eilėraščių jautriai liejasi posmai apie tėvų namus, gamtos grožį, o ir pačių knygų pavadinimai apie tai byloja. Anot Aldonos Ašmonavičienės eilėraščių poetika -tradicinė, priimtina skaitytojams. Juose dominuoja pagrindinės vertybės - meilė savo kraštui, tėvams, gyvenimui, gamtai. Daug tautosakos elementų. Pasak mokytojos tai lyg trumpa biografija, kurioje gražiai perteikiami šio krašto papročiai.
Pati poetė Vilija sakė - neįsivaizduojanti savęs toli nuo Ūdekų. „Čia - pačios gražiausios vaikystės pievos, išlakstytos su bendraamžiais. Čia - linksmiausios šventės, kur susitinkame su kaimynais“ – vardijo vakaro viešnia. Gal todėl beveik visų knygų viršeliams pasirinko gimtojo krašto vaizdus ir esanti dėkinga fotografijų autoriams Larisai Kazakevičienei, Nijolei Padorienei ir Simonai Lipskytei.
Vilija Kaškelytė – Narvydienė daug metų dirbo Ūdekų kaimo bibliotekoje, todėl gerbiamos mūsų Vilijos knygų pristatymas buvo neatsitiktinai įtrauktas į vieną iš Nacionalinės bibliotekos savaitės renginių ciklą. Poezijos vakarą paįvairino Pakruojo moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovė Audronė Treinauskienė ), bei autorės anūkas Artas, atlikęs dainą, pagal močiutės sukurtas eiles. Renginio pabaigoje susirinkusieji sveikino autorę, linkėdami nesustoti ir toliau eilėmis džiuginti poezijos mylėtojus.

Vartotojų aptarnavimo sk. vedėja Judita Jereckienė

Nuotr. R. Livanienės