Įvykę renginiai

Pėsčiųjų žygis Martyno Vainilaičio vaikystės takais

2023 09 18

Rugsėjo 16-ąją Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos darbuotojos Gražina Vilemaitė, Rita Prialgauskienė, Judita Jereckienė ir buvusi kolegė senjorė Birutė Maksimavičienė bei bibliotekos bičiulė Orinta Ramanauskienė įsijungė į pėsčiųjų žygį Martyno Vainilaičio vaikystės takais. Jis skirtas vaikų poeto Martyno Vainilaičio 90-osioms gimimo metinėms. Žygį organizavo Varėnos viešoji biblioteka.
Gerą nuotaiką jau nuo ankstyvo ryto kėlė pasirodžiusi saulutė ir ypač - prie Vilniau miesto danguje pakilę oro balionai... Čia neištvėrėm ir bandėm sugaudyti retą akimirką važiuodami pro automobilio langą.

Prie Varėnos viešosios bibliotekos dalyvių laukė registratorės ir karšta kava, pyragėliai ir aišku vanduo. Bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius, pasveikinęs dalyvius, paaiškino, kaip orientuotis žygio metu, kad niekas nepasiklystų.

Žygio dalyviai prisiminė vaikų poetą Martyną Vainilaitį, aplankė jo kapą, gimtąją sodybą Mergežerio kaime, kuriame išlikęs gimtasis namas ir auga Martyno pasodintas ąžuolas, sodybą puošianti skulptūra „Strazdanotas berniukas“, kaimo kapinaitėse amžino poilsio vietą saugantis balto marmuro angelas... Susitiko ir bendravo su jauniausiąja kūrėjo seserimi Antose Kieriene – sodybos saugotoja. Susipažinta ne tik su M. Vainilaičio kūryba bei meniška jo šeima, bet ir su unikalia Varėnos rajono gamta, tapusia poetui įkvėpimo šaltiniu. Išskirtinis žygio bruožas – jame dalyvavo būrys vaikų bei jaunimo.
Žygio pabaigoje pakruojiečiai susipažino su modernia Varėnos biblioteka, apžiūrėjo įvairioms veikloms skirtas patalpas.

Vartotrojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė