Įvykę renginiai

Pakruojietės literatės Dalios Gurkšnienės naujų knygų sutiktuvės

2022 07 22

Liepos 20 dieną Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje buvo pristatytos pakruojietės literatės Dalės Gurkšnienės poezijos knygos „Pakeliui į rudenį“ ir „Žodžiai nebijantys mylėti“.

Gausiai susirinkusiems poezijos mylėtojams autorės anūkės Frėja ir Juna Lija dovanojo muzikinius kūrinius. Įžvalgomis apie D. Gurkšnienės kūrybą pasidalijo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos lituanistė Gražina Spudienė. Jos nuomone, knygelėse suguldytos eilės – pirmiausia tarsi savo gyvenimo nueitas kelias. Geros, gražios ir išgyventos skaudžios akimirkos, kurios autorę kaskart sugrąžina praeitin. Daug eilėraščių dedikuota Tėčiui, Mamai. Eilėraščiai skirti dukroms, vaikams, anūkams, vyrui, draugams. Didelis dėmesys skirtas smulkmenoms, gyvenimo detalėms. Posmuose sušvytuoja tai tėvo dalgelė, tai motinos skarelė, tai drobinė staltiesė – tarsi maži gyvenimo deimančiukai, kuriuose slypi autorės laimė, vaikystės ilgesys, gyvenimo grožis ir istorijos. Savo kūryba autorė kviečia pastebėti tas smulkmenas, kuriose užkoduota gyvenimo esmė.

Savo eiles skaitė ir pati D. Gurkšnienė, atsakinėjo į popietės lankytojų klausimus. Literatė juos papildė prisiminimais apie tikrus įvykius, turėjusius įtakos atsirasti vienam ar kitam kūriniui. Autorė neslepia – jos poezijoje buvo ir tebėra daug tikro gyvenimo detalių: vaikystėje augusi apsupta gražaus sodo šį grožį iki šiol atskleidžia eiliuodama.

Po knygos pristatymo poezijos gerbėjai neskubėjo skirstytis, palikti to šviesaus, šilto pasibuvimo, gražiausiais poezijos žiedais prasiskleidusio bibliotekoje.


Vartotojų skyriaus vedėja Judita Jereckienė

Nuotraukos Rimos Livanienės