Įvykę renginiai

Man piešimas – būdas nusiraminti

2022 12 05

Gruodžio 2 dieną Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje uždaryta šiaulietės Rimos Reičiūnienės tapybos paroda „Akimirka gamtos glėbyje“. Susitikti su menininke atėjo būrys pakruojiečių.
Rima Reičiūnienė neslepia, kad ji - tik pradedanti šioje srityje. Nėra baigusi jokių specialių mokslų. Rima - mėgstanti ryškias spalvas, esanti ryški moteris, todėl ir jos drobėse daug saulės, šviesos bei spalvų. Tapybą šiaulietė atradusi karantino metu, kaip dar vieną dvasinio nusiraminimo būdą.
Paklausta ar sunkiai išsiskiria su paveikslu, viešnia atsakė, kad lengvai: jei tik žmogui patinka, kelia geras emocijas. Daug paveikslų jau išdovanojusi draugams, pažįstamiems.
Rima sako, kad mėgstanti keliauti, labai mylinti kalnus. Gal todėl daug kur paveiksluose jie ir dominuoja. Keliauti pradėjo jaunystėje, kai apsigyveno Šiauliuose ir bent kartą per metus kur nors išvažiuodavo. Tačiau atėjo karantinas – nei kelionių, nei susitikimų, nei darbo. Ką daryti? Rima pradėjo piešti. Iš pradžių mažus paveiksliukus, paskui didesnius, o Norvegijos fiordų vaizdas jau visai „padoraus“ dydžio. Įsibėgėjo taip, kad net drobės buvo pritrūkusi, piešė ant kartono, storo popieriaus lapų. Dabar savo kolekcijoje turinti 180 nutapytų paveikslų.
Rima pasakoja:
- Mano profesija leidžia kurti drabužius, juos sumodeliuoti pagal figūrą, kad žmogus gražiai atrodytų ir puikiai jaustųsi, o tai irgi menas. Savo darbą be galo mėgstu, bet tapymas man – meditacija. Tapydama aš randu nusiraminimą. Didžiausia mokytoja ir patarėja – dukra. Ieškoti spalvos, tinkamos linijos yra didelis džiaugsmas. Kai tapau, nepabosta, tuose vaizduose apsigyvenu. Dažų prisitaškau, o širdy - gera, mintys šviesios. Dažnai gamtoje būdama fotografuoju tam, kad sustabdytą akimirką galėčiau perkelti ant drobės.
Parodos uždarymo metu dainavo ir grojo Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos moksleiviai: Evelina Paslavičiūtė, Kajus Zaičenko, Jokūbas Gaška (mokytojos Ingrida Tuomienė ir Rūta Venslovienė).

Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė


Nuotraukų autorė Rima Livanienė