Įvykę renginiai

Konkurso Gražiausio laiško Gimtajai kalbai dalyvių apdovanojimai

2023 05 03

Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2023 m. vasario – kovo mėn. aštuntąjį kartą pakvietė surengti Lietuvių kalbos dienas. Šią iniciatyvą palaikydama įsijungė ir Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka.
Biblioteka jau trečią kartą organizavo „Gražiausio laiško gimtajai kalbai konkursą", kuriame buvo kviečiami dalyvauti miesto ir rajono gyventojai, bei išvykę kraštiečiai gyvenantys kituose Lietuvos miestuose.
2023 m. skelbtame konkurse dalyviai buvo skirstomi į keturias amžiaus grupes: 8 -14, 15-18, 19-30, ir nuo 30+ metų. Konkurso vertinimo komisijai teko rimtai svarstyti ir aptarti gautus laiškus. Kiekvieno rašiusio dalyvio laiškas išsiskyrė savo individualumu, stiliumi, turiniu, nuoširdumu ir savo kalbos pasididžiavimu, jos grožiu, cituotos lietuvių rašytojų mintys, istoriniai faktai. Ir jei pirmaisiais metais buvo sulaukta vos keletas laiškų, tai 2023-iaisias metais sulaukta tikrai ženkliai daugiau. Įsitraukė ne tik moksleiviai, bet sulaukta laiškų ir iš grupės 30+ .

Konkurso nugalėtojai:

8-14 metų amžiaus grupėje laureate tapo Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos 8c klasės moksleivė Gabija Stankūnaitė.

15-18 metų amžiaus grupėje laureatas - Pakruojo „Atžalyno" gimnazijos 3 c klasės gimnazistas Vincentas Lekas.

Amžiaus grupės 30+ nugalėtojai - Pakruojo krašto garbės pilietis Alfredas Šimkus ir pakruojietė, literatė Karolina Kazlauskienė. Jų abiejų rašyti laiškai išsiskyrė individualumu, poetiškumu, informatyvumu. Po ilgo svarstymo buvo nuspręsta, kad nominuoti abu senjorus būtų teisinga.

Apdovanojimo metu nominantai skaitė savo laiškus susirinkusiems. Ramunė Petraitienė pritariant kanklėms ir Rūtai Sausienei skyrė lietuvių liaudies dainas, pakvietė visus sudainuoti tarmiškai dainą.


Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, radusiems laiko ir noro pasidžiaugti savo gimtąją kalba, kurią pirmiausia išgirstame iš brangiausio žmogaus Mamos. Nugalėtojams buvo įteikti pagrindiniai prizai, likusiems dalyviams suvenyrai ir padėkos.