Įvykę renginiai

Gražina literatūrinėje popietėje pristatė savo pirmąją knygą „Ilgesio taku“

2022 11 21

Mūsų gimtas kraštas garsus ne vienu kūrybingu žmogumi. Vieną po kitos literatų klubo „Židinys“ nariai pristato naujas knygas. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje vykusiame tradiciniame poezijos vakare “Pasikalbėjimai prie Židinio“ pristatyta rozalimietės, literatės Gražinos Žalytės – Gricienės knyga „Ilgesio taku“. Tai pirmoji autorės knyga, kurioje duoklė atiduota – poezijai.
Apie tai, kaip autorė susidomėjo knygomis, kas ją paskatino kurti, rašytoja detaliai pasakojo susitikimo metu: „Kai buvau maža mergaitė, nuolat mačiau viską kitokiomis spalvomis. O ir vėliau labai jautriai išjaučiau viską, mamytės praradimo skausmą ypač palietusį mane. Todėl labai norėjosi į visus išgyvenimus atsakyti eilėmis. Mokykloje turėjau nuostabią klasės auklėtoją Eleną Morkūnienę, kuri niekada manimi neabejojo ir visada dalijosi patarimais. Domėjimasis knygomis skatino jų skaitymą, visada gilinausi į patį tekstą, į kalbos stilių. Labai gerai pamenu kiekvieną savo parašytą eilėraštį, kuriuose sudėjau visus išgyvenimus, tiek išverktus, tiek laime apipintus. Niekada nebijojau savo kūrybos rodyti kitiems, nes manau, jei myli tai ką darai – nebėra kliūčių jokioms veikloms. Šią knygą rašydama puikia žinojau, kad į ją sudėjau visas vertybes, kuriomis ir vadovaujuosi gyvenime – tikėjimą, meilę šeimai, gamtos prisilietimą visame kame“.
Paklausta kas skatina rašyti, Gražina tik nusišypso ir paaiškino, kad eilės slypi visur – pačiame gyvenime, žmoguje, gamtoje, jausmuose. O kas pažįsta ponią Gražiną, žino, kad ji su savimi nešiojasi užrašų knygelę, kad netyčia gimusi mintis nepasimestų, o atgultų iš karto popieriaus lape. Ponia Gražina sako, kad eilėraščiai gimsta po truputį: užrašo, paskui vėl redaguoja, kartais pasimiršta kokia gera mintis, jei neturi po ranka kuo užrašyti.
Apie eilėraščių rašymo manierą, stilių, ritmiką renginio metu kalbėjo Rasma Mieliauskaitė (Informacinių išteklių ir metodikos skyriaus vedėja). Pasak Rasmos, poezijos knygelėje sutalpinta viskas, kas žmogiška, kad eilėraščio eilutės, kurios parašytos iš savo gyvenimo paliudijimų, patvirtinimų ir yra pati giliausia kūrybos funkcija.
Knygos sutiktuvėse grojo ir dainavo Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos moksleiviai: Evelina Paslavičiūtė , Gabrielė Gaigalaitė, Kajus Zaičenko, Jokūbas Gaška ir Dominykas Kairys. (Mokytojos Ingrida Tuomienė ir Rūta Venslovienė).
Bibliotekos salėje, pristatant Gražinos knygą, susirinko ne tik pažįstami, literatų klubo „Židinys“ nariai, bet ir rašytojos klasės auklėtoja, klasės draugai ir visi tie, kurie nėra abejingi eilėms. Ponia Gražina sako, kada jau ir naujų eilių turi (kuriomis mielai pasidalino), tad mus, susirinkusius tą vakarą, Gražina paliko su mįsle – turbūt laukia nauja knyga. Bet kad neužbėgti įvykiams prieš akis, esame dėkingi už išleistą knygą „Ilgesio taku“, už šiltą pokalbį, pristatant knygą ir atvirą širdį bendraujant.

Iki kitų susitikimų!


Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė

Informacijos išteklių ir metodikos skyriaus vedėja Rasma Mieliauskaitė

Nuotraukų autorė R. Livanienė