Įvykę renginiai

Giedrė Kaukaitė pristatė knygą „Mano Eldoradas“

2022 11 17

Lapkričio 15 d. 14 val. Pakruojo sinagogoje vyko susitikimas su viena ryškiausių Lietuvos dainininkių Giedre Kaukaite. Dainininkė pristatė savo atsiminimų knygą „Mano Eldoradas“ – apie aną ir šį laiką...

„Kai 2013-aisiais iškeliavo mano Arūnas Žebriūnas, visus metus sodinau ant kapo gėles, kaip močiutė kadaise buvo išmokiusi, o kai atsirado kryžius ir akmenų danga, tarsi kažkas atkirto mane nuo to ryšio. Tik tada pravirkau. Sako, pavėluotas gedulas. Ilgokai tęsėsi. Atsigavau panirusi į prisiminimus – į prabėgusius metus. Tarsi pasikartočiau savo gyvenimą, lyg neišmoktą pamoką. Gavau dovanų naują kūrybinį azartą, ne menkesnį už sceną ir pedagoginį darbą. Esu tokia laiminga, kad net neįsivaizduojate – tarsi namie lauktų ne tik atgiję mylimi artimieji, bet ir įstabiausia sutiktų asmenybių draugija: režisieriai Juozas Miltinis, Vlada Mikštaitė, dirigentas Jonas Aleksa, bendrakursė Nijolė Ambrazaitytė, kompozitorius Antanas Rekašius, mano teta Ona Žoulienė, dievdirbys Lionginas Šepka, rašytojai Ričardas Gavelis, Juozas Erlickas ir daug kitų, dabar jau mano užrašuose apsigyvenusių“, – sako garsi dainininkė, pedagogė, profesorė Giedrė Kaukaitė.

Jautriai skambėjo autorės dainuojama žemaitiška senelio daina.
Knygos ištraukas skaitė ir renginį moderavo Liongina Kanapickienė, renginį sušildė Ramunės Petraitienės dainuojamos lietuviškos dainos su kanklių pritarimu.


Direktorės pavaduotoja Vilma Pekelienė


Nuotraukos Rimos Livanienės