Įvykę renginiai

Balandžio 27 d. Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje vyko pakruojiečio Kęstučio Poškos personalinės tapybos darbų parodos atidarymas

2022 05 02

Balandžio 23 – 29 dienomis vyksta Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Balandžio 27 d. Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje vyko pakruojiečio Kęstučio Poškos  pirmosios personalinės  tapybos parodos  atidarymas. Parodos lankytojus šiltai pasitiko Linkuvos gimnazijos moksleivės Gabrielės Gaigalaitės atliekama melodija E. Doga „Gramofono valsas“ ir gitarai pritariant  nuskambėjusi daina „Paukščiai“. Pristatant parodos  autorių, skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja J. Jereckienė, prisiminė, kad 2021 metais K. Poška prisijungė prie bibliotekos organizuotos parodos „Vizijos“, skirtos V.  Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.  J. Jereckienė cituodama  filologijos daktarą, literatūrologą Regimantą Tamošaitį, pritarė,  kad „Žmogus be kūrybos -  kaip medis be lapų“, pasak jo, žmogus pats yra sukurtas kaip pasaulis, kaip visos gyvybės formos, ir tai yra didelė jėga, kurios negalime net įsivaizduoti. Taip ir gerbiamo autoriaus paveiksluose atsispindi mus supanti  gamta, dangus, kalnai, upės ir šiltos ramios spalvos.  Kūrybine veikla žmogus artėja prie kūrėjo, teigia gyvenimą, išreiškia save. Kūryba apskritai yra gyvenimo teigimas, gyvenimo meilė, gyvenimo geismas. Juk be aistros ir meilės apskritai niekas neatsiranda.

Paklausus gerbiamo svečio Kęstučio, kada pradėjo piešti, kukliai nusišypsojęs atsakė, kad prieš metus, nors ta mintis kirbėjusi jau senokai.  Pakruojo dvare dirbantis K. Poška pomėgių turi daug, darbe restauruoja baldus, renka ir turi gausią  siuvimo mašinų kolekciją, užsiima bitininkystę. Tapybai skiriamas  laikas -  vakarai.  Autorius sako, kad geriau būtų daug darbų atlikti, nei kalbėti apie save, savo darbus, nors eidamas tapyti visada tvirtai žino koks vaizdas atsiras drobėje. Sako žinantis, ko nori, bet  kartais ne viskas pavyksta. Šių eilučių autorė prisiminė 2013 metais  Pakruojo dvare  vykusį „Anima Mundi“ festivalį ir festivalio konferencijos moderatoriaus argentiniečio  Claudio G. Caccioni žodžius, kad  medis, kaip simbolis - stiprių žmonių tapyboje.  Taip ir  Kęstučio Poškos darbuose gausu medžių ir gamtos vaizdų.    

Renginio pabaigoje susirinkusieji dėkojo dainininkei Gabrielei Gaigalaitei , o autoriui linkėjo, kad pirmas  laiptelis vestų tik aukštyn, kad savo darbais džiugintų mūsų širdis ir akis. 

Vartotojų aptarnavimo sk. vedėja Judita Jereckienė