Įvykę renginiai

„Atradimai. Pakruojis & Šiauliai“

2023 04 25

Balandžio 19 d. bibliotekos salėje atidaryta pirmoji šiaulietės Jolandos Kosteckienės personalinė tapybos paroda „Atradimai. Pakruojis & Šiauliai“. Su abiem miestais gyvenimą siejanti autorė ekspoziciją taip ir pavadino. Paroda – vienas iš įžanginių šiemetinės Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių Pakruojyje.
Ryškių, šviesių spalvų Jolandos paveiksluose karaliauja gamta: jūrų bangos, įvairios gėlės, gyvūnai. Taip pat - gamta besidžiaugiantys žmonės. Yra ir autoportretų, apmąstymams kviečiančių kūrinių. J. Kosteckienė atidarymo metu sakė, jog spalvos skirtos paryškinti gyvenimą – jis dažnai būna pilkas. O tapyba jai yra relaksas, galimybė, kurią kiti žmonės atranda užsiimdami joga ar kitomis veiklomis.
Šiauliuose gimusi Jolanda jaunystę praleido Pakruojyje. Pomėgį piešti ji pajuto anksti. Bet Pakruojyje nebuvo kur mokytis dailės. „Jei būtų buvusi meno mokykla – gali būti, kad mano profesija būtų susijusi su daile“  – sakė Jolanda. Svajonę ji atidėjo ne vieneriems metams: dirbo prekyboje, ne vienoje įstaigoje tvarkė buhalteriją.
Meilė Jolandą vėl nuvedė į Šiaulius: ištekėjusi įsikūrė gimtajame mieste, augino atžalas. Šiauliuose vėl ėmėsi įgyvendinti svajonę piešti: lankė dailės mokykloje organizuotus akvarelės kursus suaugusiems, piešimo pamokas. O po kurio laiko buvusi klasės draugė Inta Bulaitienė pakvietė į Pakruojį – kultūros centro suaugusiųjų dailės studiją. Bet vien jos J. Kosteckienei pasirodė maža: ji dar lanko ir Šiauliuose veikiančią žinomos dailininkės Zitos Vilutytės organizuotą studiją mėgėjams. 
Daug Jolandos darbų iškeliavę pas artimuosius, draugus - kūrinius mielai dovanoja tiems, kam dailė artima. Viena giminaitė, prašiusi paveikslo, sakė: tegu yra daug garsių, populiarių dailininkų – bet ji nori, kad namuose būtų savo žmogaus kūrinys. Nes J. Kosteckienė ne vienintelė giminėje susijusi su menu. Jolanda prisimena, kad gražiai piešdavo ir jos tėtis, buvęs savamokslis. O jos pomėgį galbūt paveldėjo anūkas – dukra kartą minėjo nespėjanti mažyliui pirkti flomasterių ir spalvotų pieštukų, kaip greitai juos sunaudoja.