Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą „Išlikęs savimi“, skirtą prozininko, publicisto, vaikų literatūros kūrėjo Liudo Dovydėno 110-osioms gimimo metinėms.

L. Dovydėnas publikavo per 20 literatūrinių darbų. Be knygų vaikams ir suaugusiesiems, parašė dvi atsiminimų knygas, straipsnių literatūros, kultūros klausimais, knygų recenzijų, publicistikos straipsnių.L. Dovydėno kūryba Lietuvos skaitytojams daugiau kaip 50 metų buvo beveik nežinoma. Jo pavardę vengė minėti literatūros tyrinėtojai, knygos buvo įkalintos specfonduose, išimtos iš mokymo programų.

Šioje virtualioje parodoje pristatoma: trumpa rašytojo biografija, jo knygos lietuvių ir kitomis kalbomis, vaizdo ir garso įrašai, literatūra apie rašytojo kūrybą ir gyvenimą, pluoštelis nuotraukų.

Virtuali paroda „Išlikęs savimi“. Liudui Dovydėnui – 110

Parodą parengė Vaikų literatūros centro vyriausioji bibliotekininkė–centro direktorės pavaduotoja Jolanta Savukynaitė ir Vaikų literatūros tyrimų ir sklaidos skyriaus vyriausioji bibliotekininkė–skyriaus vedėjo pavaduotoja Reda Tamulienė