Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Muzikos skyrius parengė virtualią parodą, skirtą dirigento, pianisto ir pedagogo Rimo Geniušo 95-osioms gimimo metinėms. Joje pateiktos trijų kartų – Rimo, sūnų Petro ir Juliaus bei anūko Luko – Geniušų giminės dinastijos spektaklių ir koncertų programos, nuotraukos, straipsniai, garso ir vaizdo įrašai bei įvairios nuorodos, taip pat dailininkės Irenos Žemaitytės-Geniušienės šaržai, iliustruojantys Geniušų kūrybinį gyvenimą.

Rimas Geniušas (1920–2012) – tai legendinė Lietuvos operos teatro asmenybė, savo kūrybinę veiklą daugiau nei pusšimtį metų siejęs su teatru, gerą dešimtmetį savo patirtį skyręs Konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijos) operos studijos auklėtiniams, vadovavęs katedrai. R. Geniušas parengė 31 premjerą (27 operas, 4 baletus). Jis paruošė ir 447 kartus dirigavo legendinės „Traviatos“ spektaklius, pastatė aštuonis lietuvių baletus ir operas, jam priklauso pirmasis po karo M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ atlikimas (1956 m.). R. Geniušas – simfoninių koncertų dirigentas, gastroliavęs užsienyje ir kaip pianistas, parašęs knygas „Dirigavimas ir Lietuvos dirigentai“ (1973 m.) bei „Operos solisto pratimai“ (1985 m.). 1996 m. Maestro buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu.

Rimo Geniušo sūnūs taip pat įžymūs muzikai: Petras Geniušas – pasaulinio lygio pianistas ir pedagogas, o Julius Geniušas – Kauno muzikinio ir Lietuvos valstybinio operos ir baleto teatro dirigentas. Anūkas Lukas Geniušas – tarptautinių konkursų laureatas, garsiose pasaulio koncertų salėse koncertuojantis pianistas.

Virtuali paroda „Rimui Geniušui – 95. Skambanti Geniušų dinastija“