Autores nuotrauka Pakruojietė Rasa Kukutienė prieš kelis dešimtmečius laikė ūkyje dvi karves. Kai ponia Rasa susirado darbą, karvių teko atsisakyti, bet meilė šiam gyvuliui nedingo. Dabar moters namai pilni įvairiausių daiktų su karvių atvaizdais: statulėlių, paveikslų, puodelių, net drabužių.

„Kolekcininke tapau atsitiktinai, – pasakoja moteris. – Kartą dovanų gavau raktų pakabutį-karvytę, dar kažkas atsiuntė linksmą telefono užsklandą su man mielo gyvuliuko siluetu. O beveik tuo pat metu, skubėdama į darbą, užbėgau į parduotuvę puodelio arbatai. Paėmiau nuo lentynos pirmą pasitaikiusį. Pamatęs ant puodelio pavaizduotą karvytę, bendradarbis pasiūlė imtis kolekcijos. Tąkart tik numojau ranka... Tačiau tas pats bendradarbis vėliau ir tapo mano būsimosios kolekcijos pradininku, Joninių proga padovanojęs Klovainių keramikų pagamintą karvutę. Nuo jos viskas ir prasidėjo...“

111 Spalio mėnesį Pakruojo sinagogoje ir Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos salėje surengta personalinė Erikos Petunovienės tapybos paroda „Nauja pradžia: moters galia“.

 Vilniuje gyvenanti ir kurianti tapytoja Erika Petunovienė (g. 1983) meno pasaulyje daugiau žinoma kaip Erica AYTE. Menininkė yra abstraktaus stiliaus atstovė, kurios paveikslai išsiskiria dinamiškumu, šiuolaikišku polėkiu, drąsa, emocingumu ir ekspresyvumu, o kūryba atspindi holistinį požiūrį į pasaulį. Kūrėja jaučia ypatingą trauką gamtai, mano, kad svarbiausia žmogui grįžti prie savo ištakų ir būti kuo dažniau gamtos apsuptyje. Yra per 14 personalinių, 30 grupinių parodų, simpoziumų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Korėjoje, JAV, Australijoje, Vokietjoje, Indijoje, Italijoje ir kt.) autorė ir dalyvė. 2019 m. savo kūrybą pristatė 12-oje Florencijos bienalėje ir tapo antrąja lietuve pastebėta šios tarptautinės šiuolaikinės meno parodos. Kūryba publikuojama tarptautiniuose šiuolaikinio meno kataloguose bei meno žurnaluose (MUSA International, WE Contemporary, Universal Artist, Art International Contemporary ir t.t.). Paveikslų yra įsigiję fiziniai asmenys iš Lietuvos, Vokietijos, Anglijos, Australijos, ir Norvegijos. Menininkė aktyviai dalyvauja įvairiuose aukcionuose, paramos projektuose. Taip pat organizuoja „MENAS &SAVIUGDA“ kūrybines dirbtuve. Tapytojai suteiktas meno kūrėjo statusas.

1 2020 m. rugsėjo 21 d. sukanka 85 metai, kai gimė rašytojas, publicistas Antanas Čalnaris. Kviečiame susipažinti su Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos virtualia paroda, nušviečiančia rašytojo biografiją, pasakojančia apie kūrybinę veiklą. Pateikiami rašytojo pirmieji literatūriniai bandymai, ankstyvieji eilėraščiai, straipsniai, apybraižos, apsakymai, spausdinti laikraščiuose bei žurnaluose, kritikų vertinimai, skaitytojų atsiliepimai, fotografijos, rankraščiai iš bibliotekos fondų ir asmeninių archyvų.

Virtuali paroda

1 Mūsų vaikystė ir jaunystė
Prabėgo toli nuo Tėvynės,
Nuo savo gimtųjų namų...
Kentėm šaltį ir alkį sniegynuos,
Bekraštėj taigoj, prie aukštųjų kalnų...
Daug likimo brolelių praradom –
Palikom juos stepėj, ūksmingoj taigoj:
Jie mirė nuo šalčio ir bado –
Ir kaulai jų dūla šaly svetimoj...

Zita Buržaitė-Vėžienė

 

 

 

 

Foto nuotrauka G. Navadunskienės