Picture1 Pakruojo J. Paukštelio viešojoje bibliotekoje atidaryta nauja ekspozicija, skirta varlėms, iš Pakruojiečio mokytojo Juozo Vėdaro asmeninės kolekcijos. Nors daugeliui žmonių gyvos varlės sukelia išgąstį, tačiau Varlė nuo senų laikų žinoma kaip klestėjimo, sėkmės, turto bei draugystės simbolis. Senovės indai, japonai ir airiai varlės statulėles laikė namuose, nes tikėjo, jog šios atneš laimę, apsaugos namus nuo gaisrų ar suteiks papildomų galių. Dėl vietos stokos bibliotekos skaitykloje eksponuojama - 90 šių padarėlių statulėlių. Prisimenant akimirkas kiekvieno iš mūsų vaikystės galime drąsiai tvirtinti, kad mūsų pažintis su gamta prasideda nuo varlių.

Velykos – viena iš labiausiai laukiamų pavasario švenčių. Šiais metais jos pakankamai ankstyvos. Gamta sunkiai vaduojasi iš žiemos miego ir vis dar šykšti spalvų ir žiedų... Užtat spalvomis pražydo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykla, kurioje parengta Velykinių atvirukų ir tai progai skirtų knygų paroda. Pirmojoje ekspozicijos dalyje, pavadintoje „Velykų, papročiai ir tradicijos“ eksponuojamos knygos iš bibliotekos fondų. Jos ne tik apie Velykų tradicijas ir papročius, bet ir apie pasiruošimą šventei, apie šventinį stalą, valgius.

Antroje jos dalyje eksponuojami Velykiniai atvirukai. Jie – iš pakruojietės Genovaitės Stankevičienės asmeninės kolekcijos. Dėl vietos stokos pateikiamos 35 atvirutės ir vienas šventinis vokas. Kolekcionierė pasiguodė, kad turėjo ir savo pieštų atvirukų (atvirukus kūrė, kopijuodama tikrus), bet juos atidavė anūkei, nes šiai labai patikę. Eksponuojami atvirukai apima 1990–2020 metus.

Rengdama parodą, tarsi siunčiau žinutę bibliotekos lankytojams apie tai, kokie mes esame vieni kitiems reikalingi ir brangūs. O atvirukai tegul primins tą momentą, kai imame į rankas gautą voką ir jį atidarome... Kviečiu virtualiai aplankyti parodą, pasidžiaugti ja.

Judita Jereckienė,
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Virtuali paroda

Slide1