104851688 279295333191672 7836808705137501354 n Vasarėlė jau įpusėjo ir kasdien vilioja vaikučius kuo daugiau laiko praleisti kieme. Vaikų erdvė taip pat plačiai atvėrusi duris gaudo saulutės spindulius, kartu su jais – laukia užsukant atostogaujančių skaitytojų. Juk taip smagu pasidalinti vasaros įspūdžiais, pamatyti įdegusias nosytes, padėti pasirinkti knygutę ar tiesiog pasilabinti. Savo jaunųjų bičiulių labai laukiame apsilankant ir Vaikų erdvėje vykstančiuose literatūrinių personažų gimtadieniuose.

Gegužės mėnesį sveikinome Pepę Ilgakojinę, birželį – Kakę Makę. Liepą kviečiame į dar vieną šventę: anglų rašytojos, dailininkės Potter Beatrix (Beatričė Pòter) sukurtos knygelių serijos vienam iš personažų Pelei Švaruolei šįmet sukanka nei daug, nei mažai – 110 metų. Reikia paminėti, kad autorė pirmąsias iliustracijas ir atvirukus sukūrė 19 a. pabaigoje. Oficialus jos debiutas – paveikslėlių knyga „Pasaka apie triušį Petriuką“. Vėliau sukurtos dar 22 paveikslėlių knygos iš kurių viena ir yra „Pasaka apie pelę Švaruolę“ (1910 m.). Smulkiau apie autorę ir jos kūrybą kviečiame pasiskaityti ČIA.

Vaikų erdvės naujojoje rubrikoje skelbiami gimtadieniai ypatingi tuo, kad šventės vyksta kūrybinėse dirbtuvėlėse. Čia literatūriniams personažams rašome gražius linkėjimus, kuriame dovanėles, rengiame darbelių bei knygelių parodas. Ką sugalvojome Pelei Švaruolei – sužinosite apsilankę pas mus liepos 14-17 d. nuo 10 iki 12 val. Galime  pašnibždėti, kad papulsite į patį tikriausią ir linksmiausią Pelės Švaruolės rytmetėlį. Tad būtinai atbėkite, ir draugų pasikvieskite. Iki greito!