Be pavadinimo Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos VAIKŲ ERDVĖ ir viešosios bibliotekos MEDIKONIŲ filialas savo skaitytojus greitai nudžiugins naujomis knygomis. Nuo 2005 m. šalyje vykstančios skaitymo populiarinimo akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatorių sprendimu, minėtoms bibliotekoms paskirti du knygų komplektai. Medikonių biblioteka praturtins savo fondą Poezijos kategorijos knygų penketuku, tuo tarpu Pakruojo viešosios bibliotekos VAIKŲ ERDVĖ – taip lauktomis Vaikų kategorijos knygelėmis.

Pristatant laimėtus rinkinius visuomenei, bibliotekose vyks įvairūs renginiai. Akciją vainikuos Metų knygos rinkimas: skaitytojai bus kviečiami prabalsuoti už labiausiai patikusią knygą. Beje,  BALSUOTI  galima jau dabar! Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 metų vasario mėnesį.

Kasmetinė Metų knygos rinkimų akcija nuo 2006 m. įtraukta į Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą. Knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą, patrauklų užsiėmimą.

Metų knygos rinkimus inicijuoja Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Vyresn. bibliotekininkė Gitana Maasienė