00 Pakruojo dvaro iniciatyva, Vaikų erdvėje visą rugpjūčio mėnesį vykęs garbingos kalbos turnyras  Šalin tas rupūžes iš burnos, finaliniame renginyje vainikuotas Barono įteiktais kvietimais rugsėjo 1 d. apsilankyti ir papramogauti įvairiaspalviais žiedais užburiančiame Pakruojo dvare. Džiugi staigmena, kad pakviesti ne tik turnyre dalyvavę vaikai, bet ir jų artimieji.


Gražus būrelis vaikučių, kartu su tėveliais, seneliais, broliukais ir sesutėmis susirinko Pakruojo dvaro svečių menėje, kur Baronas turnyro dalyviams iškilmingai įteikė „Jaunojo dvariškio liūdimą“. Paskelbtas ir nugalėtojas, padaręs didžiausią pažangą, mokantis kalbėti gražiai ir taisyklingai. Visiems buvo labai smalsu, koks gi tas ypatingasis prizas laimėtojui. Stengtis tikrai vertėjo – prizininkas galės džiaugtis mėnesio trukmės aristokratiškojo jojimo pamokomis dvaro žirgyne! Po sveikinimų, apdovanojimų ir dvaro Barono linkėjimų mylėti savo kalbą ir nebjauroti jos negražiais žodžiais, visi pakviesti pajodinėti žirgais. Kas jau turėjo tokios patirties – džiaugėsi galintys pasipuikuoti, tuo tarpu naujokams tai tapo tikru iššūkiu. Buvo juoko, šiek tiek jaudulio ašarų, emocijos liejosi per kraštus! Po trumpo atokvėpio laukė nauja pramoga – Svirno teatro spektakliukas „Kiškių mokykla“. „Pasimokę“ pamokėlėje, maži ir dideli pabiro pasklido po dvarą: tiek daug žydėjimo vienoje vietoje!

Nuoširdus ačiū Pakruojo dvarui už partnerystę, dovanas. Ačiū vaikučiams už draugystę. Pasak dvaro Barono, šioje nuotykių bei atradimų kupinoje istorijoje taško dar nededame, tik kablelį... Taigi, laukiame tęsinio ir sakome iki kitų susitikimų!