00 Rugpjūčio 28 d. Vaikų erdvėje nuo pat ryto šurmuliavo jaunieji mūsų bičiuliai, atskubėję į garbingos kalbos turnyro ir vasaros skaitymėlių ŠVENTINĮ RYTMETĮ. Nešinas didžiuliu ir labai skaniu pyragu, atvyko ir Pakruojo dvaro Baronas!


Pirmiausia aptarėme, kaip vaikams sekėsi skaitymo skatinimo projekte  VASAROS SKAITYMĖLIAI. Pasidžiaugėme, kad visi dalyviai – tikri šaunuoliai, nes per atostogas netinginiavo ir perskaitė per šešiasdešimt įvairiausių knygelių. O jei skaičiuotume puslapiais, tai rezultatas dar įspūdingesnis: perskaityta virš 10 700 puslapių! Galime įvardinti ir šią vasarą populiariausių knygų ketvertuką. Neabejotinai skaitomiausia Pakruojyje – žaidimų dizainerio, komiksų piešėjo ir autoriaus Jeff’o Kinney’o nuotaikinga  vaikų knygų serija „Nevykėlio dienoraštis". Tikrai populiarus ir britų rašytojas David Walliams, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų ne tik pakruojiečiai, bet ir Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto! Mielai skaitomi švedų vaikų bei jaunimo literatūros rašytojos Astrid Lindgren kūriniai bei Antoine de Saint-Exupery „Mažasis princas“. Kadangi ne visi vasaros skaitymėlių dienoraščiai „grįžo“ į Vaikų erdvę, tai šie duomenys nėra tikslūs. Bet tikimės, kad vaikučiai „atras" pamirštus dienoraščius ir mus nustebins dar gausesniu perskaitytų knygelių derliumi! Tuo tarpu stropiausi, kurie suskubo dienoraščius grąžinti iki rugpjūčio 25 d., buvo iškilmingai apdovanoti mūsų ištikimų rėmėjų, Agentūros - visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondo, įsteigtais prizais.

Po vasaros skaitymėlių konkurso finalinio dalyvių apdovanojimo, šventinį rytmetį pratęsti pakvietėme dvaro Baroną. Kilmingas svečias pasveikino visus,  tokį ankstyvą rytmetį į šventę susirinkusius, pasidžiaugė, kad vaikai tikrai aktyviai dalyvavo visą mėnesį trukusiame Pakruojo dvaro ir Vaikų erdvės bendrame projekte ypatingam Pakruojo dvaro Barono prizui laimėti. Didžiausia staigmena visų laukė, kuomet buvo paskelbtas garbingos kalbos turnyro  PO ŠIMTS PYPKIŲ TAS RUPŪŽES IŠ BURNOS  pagrindinio prizo laimėtojas (kas jis ir koks tas ypatingasis prizas – kol kas paslaptis). Visiems netikėtai  Baronas pranešė, kad kvietimais rugsėjo 1 d. apsilankyti Pakruojo dvare ir ten dalyvauti parengtose programose apdovanojami visi rytmetyje dalyvavę vaikai ir juos lydėsiantys artimieji!

Šventinio rytmečio klegesys dar ilgai netilo:  valgėme pyragą, dalinome kvietimus, fotografavomės bendrai nuotraukai... Nuoširdus AČIŪ Pakruojo dvarui ir dvaro Baronui už bendrystę ir šaunią iniciatyvą, skirtą mūsų gimtosios kalbos puoselėjimui. Didžiuojamės savo jaunaisiais Vaikų erdvės bičiuliais ir tariame iki kitų susitikimų naujaisiais mokslo metais!