000 Birželio 28 d. (penktadienį) Pakruojo sinagogoje lankėsi „Žemynos“ pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos „Gervelė“ dalyvės. Merginas lydėjo stovyklos vadovė – geografijos mokytoja Daiva Slunksnienė.


Stovyklautojas su prasidėjusiomis vasaros atostogomis pasveikino vaikų erdvės bibliotekininkės. Kad vasarėlės metu nebūtų pamiršta knyga ir netektų nuobodžiauti – pakvietė priimti Lietuvos viešųjų bibliotekų skelbiamą  Skaitymo iššūkį,  kurio metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami per vasarą dalyvauti skaitymo varžytuvėse.

Vasara – neabejotinai ir kelionių metas. Kad kelionė neprailgtų, daugelis mėgsta skaityti. Tik vežtis kartu knygą ne visada patogu, tad bibliotekininkė Birutė pasiūlė pasinaudoti skaitmenine  VYTURIO biblioteka, kurioje galima rasti įvairiausių elektroninių knygų ne tik mokslui, bet ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. Norinčios vasarą praleisti su knyga apsisprendė greitai: gavo dovanų kodus ir užsiregistravo skaitmeninėje  bibliotekoje.

Mokslo metų laiku moksleiviai Pakruojo sinagogoje – dažni svečiai, apsilankantys čia vykstančiuose užsiėmimuose, renginiuose, edukacijose, pamokose „kitaip“. Taigi, seniausios Lietuvoje restauruotos medinės  sinagogos istorija mokiniams yra žinoma. Pasitinkant atostogas, bibliotekininkė Gitana stovyklautojas pakvietė užpildyti dešimties klausimų klausimyną – testą apie Pakruojo sinagogą. Tai lyg žinių pasitikrinimas, o kartu ir pagalba ekskursijas vedančioms bibliotekininkėms: ką reikia pristatant sinagogą mokiniams labiau akcentuoti, kokios temos yra įdomios, ar viskas vaikams suprantama. Užpildžius anketas, kiekvienas klausimas buvo aptartas atskirai.

Paskutinė stovyklos „Gervelė“ diena  baigta nuoširdžia mokinių padėka mokytojai Daivai už įdomiai praleistą laiką ir filmo peržiūra sinagogoje.

Bibliotekos inf.