5

1 Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkės metų pradžioje kvietė pradinukus ir penktų, šeštų klasių mokinukus į visus metus vyksiantį skaitymo skatinimo konkursą  Metų laikų skaitymėliai. Birželio 4 d. vyko antrasis skaitymėlių konkurso etapas –  Pavasario skaitymėliai, skirtas rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus kūrybai. Dalyvauti užsiregistravo dvidešimt šeši Pakruojo „Žemynos“ ir Rozalimo pagrindinės mokyklos mokiniai.

Kęstutis Kasparavičius – garsus grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas. Jo kuriami spalvingi paveikslėliai kaskart seka vis kitas istorijas bei kviečia mažąjį skaitytoją drąsiai kilti oro balionu į beribes vaizduotės padanges. Džiaugiamės, kad skaitymo skatinimo konkursas sutapo su birželio 2 d. švenčiamu autoriaus 65-uoju gimtadieniu!

Literatūrinė viktorina – konkursas vyko „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje. Naudojantis Kahoot programėle mokinukai atsakinėjo į įvairiausius klausimus apie Kęstučio Kasparavičiaus kūrybą, jo knygelių pagrindinius veikėjus bei įvairiausius jų nuotykius. Nominuoti šeši dalyviai, greičiausiai ir tiksliausiai atsakę į visus klausimus. Papildomais prizais apdovanoti mokiniai, perskaitę daugiausia autoriaus knygelių. O nugalėjo – draugystė: prizų užteko visiems! Už dovanalėles nuoširdų ačiū tariame konkurso „Metų laikų skaitymėliai“ rėmėjams – Agentūros visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondui.

Be dalyvių konkurso nebūtų. Dėkojame jums, skaitantiems, smalsiems, aktyviems bibliotekos bičiuliams. Jūs – šaunuoliai! Atskirai norime įvardinti mokinius, greičiausiai ir tiksliausiai atsakiusius į visus klausimus:

👉 2 kl.
Beatričė Gudaitė
Gustė Vaitiekūnaitė
Meda Stankūnaitė
👉 3 kl.
Danielius Šventickas)
Agnė Sabalytė
👉 4 kl.
Gabija Kuodytė

Artėja vasaros atostogos. Tikimės, kad draugystė su knygelėmis tęsis ir toliau. Skelbiame trečiąjį konkurso etapą – Vasaros skaitymėliai". Tema – laisva, skaitykite savo pasirinktas knygeles, tik prieš tai atskubėkite į mokyklos biblioteką ar vaikų erdvę užsiregistruoti, kad priimate šį iššūkį. Kas toliau? Sekite informaciją bibliotekos internetinėje svetainėje ir facebook paskyroje, jei kas neaišku – klauskite bibliotekininkių.

Linkime jums gražios, saulutės spindulių ir nuotykių kupinos vasaros!

Vaikų erdvės inf.