00 Gegužės 7 d. Lietuvoje švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ta proga kuo nuoširdžiausiai sveikiname visus vaikų erdvės skaitytojus ir lankytojus. Prisimenant sunkų lietuviško žodžio kelią į laisvę – tarkime jį atsakingai, mylėkime knygą, puoselėkime savo tautos tradicijas. Su švente!


Vaikų erdvėje lietuviško žodžio ir knygos dieną šventėme labai linksmai. Norėjome savo lankytojus nustebinti (pačios gražiausios šventės – netikėtos!), tad ruošėmės atsakingai: rinkome lietuviškus priežodžius, patarles, posakius, klijavome į išpuoštus vokelius ir nekantriai laukėme pirmųjų lankytojų. Kiekvienas užsukęs į biblioteką – vaikas, paaugęs, suaugęs – traukė lapelius iš spalvotų vokelių ir stengėsi kuo raiškiau perskaityti kas parašyta. Šventė yra šventė: visi akcijos dalyviai gavo po saldžią dovanėlę.

Buvo ir daugiau staigmenų. Taip jau sutapo, kad šįryt vaikų erdvėje lankytojus nudžiugino ... nauji kompiuteriai!  Išpuošti balionais ir viliojantys – buvo sutikti nuostabos kupinu vaikų šūksniu. Labai smagu tobulėti ir atsinaujinti, bet mes, bibliotekininkės, tikimės, kad virtualus pasaulis neišstums iš jauno žmogaus senosios gerosios knygos. Juk viskas kas užrašyta – autoriaus išjausta ir skirta patirti, pažinti, išmokti ir augti.

Šventinė diena baigėsi. Džiaugiamės šiandien aiškiau nei įprastai skambėjusiu raiškiu lietuvišku žodžiu, staigmenomis, šypsenomis. Didžiuojamės vaikų erdvės skaitytojais ir lankytojais, priėmusiais šios dienos iššūkį, įrodžiusiais, kad moka sukurti šventę sau ir draugui, nuoširdžiai mylinčiais savo gimtą kraštą ir kalbą.

Bibliotekos inf.