00 Balandžio 23-29 d. šalyje vykusi 19-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė į šventinį sūkurį įtraukė ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės skaitytojus ir lankytojus.


Balandžio 25 d.  vaikų erdvėje į kūrybines dirbtuvėles kvietė bibliotekininkė Sigyta. Nuo pat ankstaus ryto vaikai kibo į jūros dugno kūrimą. Kad nestigtų idėjų, prisiminta knygelė „Vilkiukas giliai giliai jūroje” (aut. Marijka Lugovik, 2004). Bibliotekininkė Birutė subūrė vaikus į knygos kūrimo pamokėlę. Edukatoriumi tapo Matas, idėjas parsivežęs iš  Vilniaus nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliokekoje vykusios  edukacinės programos (minint  Tarptautinę vaikų knygos dieną, vaikų erdvės bibliotekininkės kartu su „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkėmis apdovanojo savo geriausius skaitytojus nemokama kelione į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų bei nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur vaikai  dalyvavo įvairiose edukacinėse programose).   Matui ir jo bendraamžiams „mokiniams" teko gerai pasistengti: ne juokai sukurti knygą, ją įvardinti ir dar pačiam įrišti! Balandžio 25-ta minima ir kaip pasaulinė pingvinų diena.  Čiupome ir tą idėją:  susiradę knygelių apie pingvinus, jas pavartę, paskaitę – pasigaminome būrelį linksmų pingvinukų iš popieriaus.  Ką dar nuveikėme? Kaip ir įprastai, dalis vaikų spietėsi prie konsolės: kas šokti, kas žaidimus žaisti. Mėgstantys konstruoti iš Lego detalių surinko traktoriaus modeliuką. Filmų gerbėjai sekė animacinių filmukų herojų nuotykius didžiajame vaikų erdvės „kino teatro“ ekrane. Knygų mylėtojai ieškojo naujų ar mielai vartė senesnes  knygutes. Paslaptingasis 3D spausdintuvas išsijuosęs vis kažką gamino: ir prie jo netrūko smalsaujančių! Neliko užmirštas ir interaktyvus žaidimų stalas. Patys mažiausi jaukiai sutūpė žaislų kampelyje, kiek didesni – prie stalo žaidimų. Visko ir neišvardinsi...

Mieli mūsų vaikai, ačiū jums už nuotykių, kūrybos, ieškojimų ir atradimų kupiną savaitę. Laukiame užsukant į svečius ne tik per šventes, bet ir kiekvieną mielą dieną. Iki pasimatymo vaikų erdvėje!

Bibliotekos inf.