07 Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvė 19-tąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę sutiko skambiu  šūkiu  ATEIK, SUŽINOK, IŠMOK!


👉 Atėjo. Saulėtą balandžio 24 d. rytmetį, nešini dovanėlėmis (pačių sukurtomis knygutėmis!) į svečius atklegėjo Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ penkiamečiai „Burbuliukų“ grupės vaikučiai. Mažieji vaikų erdvėje lankėsi pirmą kartą. Smalsiai dairėsi ir stebėjosi: kiek daug čia knygų ir įvairiausių nematytų dalykų.

Kadangi atostogos, sulaukėme atostogaujančių bibliotekos bičiulių, atskubėjusių į filmukų peržiūrą, kūrybines dirbtuvėles ar šiaip pasilabinti, knygučių pasiieškoti, su draugais susitikti.

👉 Sužinojo. „Burbuliukai" sužinojo, kad bibliotekoje gyvena ne tik knygos, bet ir įvairiausi žaislai, žaidimai, kompiuteriai, burzgiantis ir vis kažką gaminantis 3D spausdintuvas. Labiausiai mažiesiems patiko žaidybinės pasakų knygelės. Kaip smagu, kad tokias knygeles galima ne tik skaityti, bet ir vartant lapus žaisti: statyti pilis, apstatyti kambarius baldais, gražiuose kambariuose apgyvendinti princeses ir taip patiems sukurti savo pasaką.

Grupelė vyresnių vaikų susirinko į autoriaus Aido Jurašiaus knygelės „Akmenukų pasakos“ pristatymą. Išgirdo, kiek knygelėje įvairiausių – liūdnų, linksmų, įkvepiančių kurti – akmenukų istorijų. Kūrybinių užsiėmimų dalyviai sužinojo (vėliau ir išbandė!) apie taškavimo techniką naudojant akrilinius dažus. Kas žiūrėjo animacinį filmuką Mažosios pasakėlės“ – galės pasigirti matę linksmas istorijas apie lietuvių papročius Joninių, Užgavėnių ir Velykų metu, sraigės Maivos nuotykius bei sužinoję iš kur atsiranda lietus, debesys ir vaivorykštė.

👉 Išmoko. Po ilgų mąstymo, dėliojimo, sėkmingų, nesėkmingų ir vėl sėkmingų valandų Saulius surinko du modelius (traktorių ir kraną) iš Lego. Šaunuolis!
Visą dieną vaikų erdvėje vyko daug stebuklų: įvairiausiais raštais pražydo akmenukai, naudojant taškavimo techniką buvo gaminami spalvoti atvirukai.

👉 Priminimas. Šventinė savaitė tęsiasi. Būtinai Ateik‘ite ir balandžio 25 d. (ketvirtadienį):  pasistengsime jus nustebinti, nudžiuginti, sudominti! Iki pasimatymo!

Vaikų erdvės inf.