Balandzio 2 Plakatas mazas Balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, pasaulyje nuo 1967 m. minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos šventė. Šventes švęsti labai smagu. Puikiai tą suprasdamos, Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės savo jaunuosius bičiulius kviečia į šventinę savaitę, kurios metu ... kursime pasaką.


Kaip viskas vyks, paslapties dabar neatskleisime – sužinosite apsilankę. Galime tik pasakyti, kad lengva nebus, nes mūsų pasakos pavadinimas, o ir kiekvienas jos žodelis turės prasidėti raidele „P“. Taigi, teks gerai galvelę pasukti prieš sakinį sukuriant. Beje, nepabūgusių šio iššūkio – laukia prizai. Pasaką kursime kiekvieną dieną iki balandžio 8 d. Dėmesio, savaitė jau prasidėjo – reikia paskubėti.

Norime pasidalinti dar viena džiugia žinia. Minint šią vieną gražiausių pavasario švenčių – vaikų knygos dieną – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kovo 30 d. apdovanoti geriausi 2018 m. vaikų literatūros kūrėjai. Norite sužinoti, kas tapo premijos laureatais? Paspauskite čia.

Ir tai dar ne visos naujienos. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės šventinę savaitę pradėjo apsilankymu pas Pakruojo VŠĮ nevalstybinio katalikų lopšelio-darželio  „Varpelis" vaikučius. Į svečius kartu ėjo ir naujasis vaikų erdvės personažas – skudurinė Onutė. Pasveikinome vaikučius su vaikų knygos dienos švente, prisiminėme gražiausias Hanso Christiano Anderseno sukurtas pasakas, kurias (mūsų dideliam džiaugsmui!) mažieji kuo puikiausiai žino. Parodėme vaikams, kad knygelės gali būti ir kalbančios, grojančios, daineles dainuojančios. Baisu ir garsiai ištarti, bet yra knygelių... ant kurių galima net piešti. Tik reikia nepamiršti, kad tam turi būti skirtas specialus pieštukas, pridėtas prie knygelės. Būtent ši knygelė labiausiai mažiesiems ir patiko: visi norėjo pabandyti ką nors ant jos parašyti. Beje, nutrynus kas parašyta pirštuku – pirštukas lieka švarus. Tikri stebuklai vyko! Ši ir visos kitos stebuklingos knygelės laukia savo skaitytojų vaikų erdvėje. Smalsu? Užsukite į svečius!

Šventinė savaitė tik prasidėjo. Apie tai, kaip mums sekasi švęsti vaikų knygos šventę, jos metu kurti pasaką, ką dar sumanėme ar sumanysime – sekite informaciją bibliotekos Facebook paskyroje ir svetainėje.

Vaikų erdvės inf.