PhotoGrid 1553845697914 Kovo 26-28 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės kvietė visus besidominčius informacinėmis technologijomis (IT) į bibliotekoje vykusius IT įrangos paketų pristatymus. Per tris dienas vaikų erdvėje apsilankė gausus būrys moksleivių ir jaunuolių, kurie ne tik stebėjo, bet ir patys dalyvavo išbandant IT naujoves.


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka – viena iš šalies bibliotekų, prisijungusi prie šio didžiausio šalies investicijų projekto ir gavusi net tris specifinius IT įrangos paketus, skirtus padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis.

Norime nuraminti tuos, kurie nespėjo pas mus apsilankyti ar nežinojo apie vyksiančius pristatymus, kad kūrybiniai (rašalinis spausdintuvas nuotraukoms, 360 laipsnių kamera, grafinė planšetė dizainui, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris), inžinieriniai (3D spausdintuvas, konstruktoriai) ir programavimo (planšetiniai kompiuteriai, robotikos konstruktorius ir kita) paketai yra Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje ir skaitytojų aptarnavimo skyriuje (III a).

Kviečiame apsilankyti Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje, išbandyti save IT siūlomų naujovių gausoje, tuo pačiu ne tik įdomiai praleisti laisvalaikį, bet ir pasinaudoti puikia galimybe tapti atsakingais bei kuriančiais skaitmeninio pasaulio piliečiais.

Vaikų erdvės inf.

Nuotr. iš IT įrangos pristatymo vaikų erdvėje. Kantrybė vainikuota puikiu rezultatu: po kelių kruopštaus darbo ir įtampos valandų Sauliui pavyko sukonstruoti teleskopą.