55624263 440129483397463 1074493310132813824 o Kovo 27 d. (trečiadienį) sinagogoje finišavo intelektualaus komandinio žaidimo  Europrotai turnyras Pakruojyje, Lietuvoje šiemet vykęs net 23 miestuose. Visą mėnesį kiekvieną trečiadienio vakarą dalyviai rinkosi į sinagogą ir varžėsi tarpusavyje, stengdamiesi atsakyti į kuo daugiau įvairiausių klausimų apie Europą.


Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės bibliotekininkių suburta  OPTIMISTŲ komanda į žaidimą žiūrėjo ... optimistiškai. Kaip mums sekėsi? Iš karto nusprendėme (tiksliau būtų – apsidraudėme), kad ne laimėti svarbu, o dalyvauti. Greitai įsitikinome, kad šis mūsų iššūkis – ir pramoga, ir tikrai puiki proto mankšta, kuomet per trumpą laiką reikia prisiminti (ar išmąstyti) teisingą atsakymą. Azarto netrūko. Jeigu žaidimo metu pavykdavo kiek pasistūmėti į priekį (ant kulnų visą laiką lipo „Atžalyno“ gimnazijos EUROPIEČIAI), tai per paskutinį muzikinį/garsinį turą vėl būdavome nubloškiami atgal. Taip, be didesnių vilčių tapti nugalėtojais, vakar atsidūrėme finišo tiesiojoje ir  ... vos dviejų taškų persvara  tapome žaidimo ketvirto turnyro pirmos vietos laimėtojais Pakruojyje, o Lietuvos mastu – 51 iš 92 dalyvavusių komandų.

Tikrai geras jausmas laimėjus, bet kur kas geriau matyti tokią šaunią jaunąją kartą – žaidimo dalyvius ir mūsų varžovus Europrotuose – Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos gimnazistus. Negalime nesižavėti ir Europrotų turnyro Pakruojyje organizatore, Jaunimo Europos komandos nare, gimnaziste Kamile Augėnaite, subūrusia mus visus, šauniai ir profesionaliai pravedusia visus keturis turnyrus. Belieka tik nuoširdžiai padėkoti visiems dalyviams už puikų laiką kartu ir laukti kitų susitikimų Europrotų (ir ne tik) turnyruose.

Vaikų erdvės inf.