2 Sausio 17-tą dieną Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės Lina ir Gitana aplankė Lygumų pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokinukus (mokyt. Ilona Dūdėnienė, Alma Vaivodienė, Dalia Rimkuvienė). Teatralizuotame literatūriniame rytmetyje pradinukams pristatytas akcijos Metų knygos rinkimai  vaikų kategorijos knygų penketukas.


Knygų penketuko pristatyme „dalyvavo“ ir naujasis vaikų erdvės personažas skudurinė Onutė, kuri vaikus kalbino, apie knygeles pasakojo, eilėraštukus skaitė... Vyko ir pačios įdomiausios vaikams knygelės rinkimai. Susumavus rezultatus, skelbiame, kad Lygumų pagrindinės mokyklos pradinukai daugiausia balsų skyrė autorės Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki komiksų knygai „Sibiro haiku“!

Mes labai džiaugiamės, kad vaikučiai aktyvūs, skaitantys ir savo nuomonę drąsiai reiškiantys. Dar labiau džiaugiamės, kad visos penkios vaikų kategorijos lietuvių autorių knygutės (Daiva Čepauskaitė „Baisiai gražūs eilėraščiai“, Marius Marcinkevičius „Draugystė ant straublio galo“, Violeta Palčinskaitė „Eilėraščiai iš namų“, Neringa Vaitkutė „Klampynių kronikos“, Jurga Vilė „Sibiro haiku“) yra Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje ir labai laukia skaitytojų!

Lietuvių autorių kūrybą populiarinanti akcija  Metų knygos rinkimai Lietuvoje tebevyksta ir dar tęsis iki vasario 17 dienos. Jeigu nespėjote pabalsuoti už įdomiausią ir pačią gražiausią knygą vaikams, paaugliams, suaugusiems ar poeziją mylintiems – reikėtų paskubėti! Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti šiais metais vasario mėnesį vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje.

 Vaikų erdvės inf.