00 Kaip bebūtų gaila atostogaujantiems, bet saulutė jau žvelgia rudenėlio pusėn. Paskutinį  vasaros mėnesį Pakruojo sinagogoje pasitikome kūrybinėse dirbtuvėse „Susitikimų vasara“. Tema pasirinkta neatsitiktinai. Smagu juk pabūti bendraamžių būryje bei pasidalinti įspūdžiais, per vasarą patirtais nuotykiais. O ir kurti drauge kur kas linksmiau!


Taigi, rugpjūčio 1- oji Pakruojo sinagogoje aidėjo skambėjo vaikų juoku ir jaukiu šurmuliu. Kas po vieną atėjo, kas su draugais. Vieni dar kiek nedrąsūs naujokai, o kiti – tikri senbuviai, nepraleidę nei vieno trečiadieninio susitikimo. Taip ir susirinko gana gausus būrys mūsų mažųjų bičiulių. Specialiai kvietime palikome mažą intrigą ir nepaminėjome, ką veiksime. Tad nenuostabu, kad smalsūs žvilgsniai krypo stalų link. O ten, kaip ir paprastai, kūrybiniams darbeliams reikalingi reikmenys: pieštukai, spalvotas popierius, žirklės, klijai, kitos smulkmenos. Beje, dauguma reikmenų įsigyta Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos įgyvendinamo Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projekto „Kūrybos versmė“ metu. Projekto vadovė ir vykdytoja – vyresn. bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė.

Ar kada susimąstėte, ką galima sukurti iš paprasčiausių popierinių apskritimų? Pasirodo, dėliojant bei klijuojant įvairiausių dydžių iš popieriaus iškirptus skrituliukus bei juos komponuojant su kitomis figūromis galima sugalvoti unikalių paveikslėlių, suvenyrų, mielų niekučių. Kaip pavyzdį vaikams parodėme popierinį vorą, kuris ne toks jau ir baisus, kaip tikrovėje, o atvirkščiai - netgi labai mielas ir žaismingas. O ryškiaspalvis paukštis tikrai papuoš ne tik vaiko kambarį, bet ir tėvelių darbo stalą. Kaip ir tikėjomės, labiausiai pralinksmino galima dovana seneliams: su meile sukurti jų autoportretai. Ilgai nebeplepėję visi kibome į darbą. O kaip mums sekėsi – užfiksavome darbelių parodėlėje. Čia pat laukė ir vaišės iš projekto partnerės B. Šlivinskienės ekologinio ūkio.

Galbūt mūsų vasaros darbeliai ir nėra labai sudėtingi. Bet ne tai yra trečiadieninių susitikimų Pakruojo sinagogoje esmė. Pirmiausia - vaikai čia skatinami kūrybiškai praleisti laisvalaikį ir taip paįvairinti savo vasaros atostogas. Kartu tai yra galimybė pabūti su bendraamžiams, susitikti naujų draugų, o kuriant įvairiausius darbelius patirti ir kūrybos džiaugsmą.

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologinio ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.
Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Jau ranka mojantis rugsėjis visus vaikus pakvies į mokyklas bei darželius. Rugpjūčio 8 d., paskutinio vasaros kūrybinio susitikimo metu, pasigaminsime kažką naudingo ir reikalingo mokslo metams bei apsitarsime, ką galėtume nuveikti per mokslo metus (pvz. po pamokų ar atostogų metu).

Bėgate pro šalį? Būtinai užsukite į svečius Pakruojo sinagogoje! Visada jūsų laukiame.

Bibliotekos inf.
Nuotr. Sigytos Kavaliauskienės