fonui Liepos 25 d. į Pakruojo sinagogą atklegėjusius vaikus subūrė bendras tikslas: iš paprasčiausių medžiagų sukurti vasaros nakties paveikslėlį. Keletą pačių mažiausių edukacijos dalyvių atlydėjo tėveliai. Susirinko tikrai gausus būrys vaikų (net 17-ka!) ir tai buvo kiek netikėta. Bet be veiklos neliko nei vienas: nenorintys gaminti paveikslėlių – kūrė atvirukus, piešė.


Dažnai eidami keliuku abejingai paspiriame gulintį akmenuką, kankorėžį. O jeigu reiktų išsirinkti keletą gražiausių spalvų, ypač dabar, kuomet mus supa margaspalvė vasara, retai kuris žvilgterėtume į juodą ar pilką. Trečiadieninių vasaros kūrybinių dirbtuvių metu nutarėme vaikams parodyti, kuo gali pavirsti paprastas akmenukas bei kaip iškilmingai atrodo juodos ir baltos spalvų deriniai. Tereikia šiek tiek kantrybės, kruopštumo ir fantazijos.

Bibliotekininkės kiekvienam vaikui padalino po juodą kartoninę lentelę, klijų, baltą markerį. Klausiamais žvilgsniais visi sužiuro į ant stalo papiltą jūros bangų nugludintų akmenukų krūvelę. Bibliotekininkė Sigyta supažindino su pagrindine paveikslėlio kūrimo technika. Neilgai trukus ėmė gimti nuostabūs kūriniai, kurių pagrindinis akcentas – juodame fone su baltais miesto, medžio ar mėnulio kontūrais tupintys katinukai bei pelėdžiukai. Sužavėjo nuoširdūs vaikų darbeliai, kuomet galutinį rezultatą vainikavo iki smulkmenų apgalvoti vaizdai, kruopščiai parinkti akmenukai, reikalingi katinukų ir pelėdžiukų  siluetui perteikti. O kur dar apipavidalinimas! Tai tik patvirtino seną tiesą, kad vaikų fantazija tikrai yra beribė. Prieš išsinešant darbelius į namus – surengėme parodėlę, kurią užfiksavome nuotraukose.

Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka įgyvendina Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projektą „Kūrybos versmė“. Projekto tikslas – skatinti vaikus prasmingai ir kūrybingai praleisti savo laisvalaikį vasaros atostogų metu. Kuriant įvairiausius vasaros darbelius vaikai džiaugiasi galėdami pasinaudoti medžiagomis, įsigytomis būtent šio projekto vykdymo metu.

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologiško ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Visai nebe už kalnų į mokyklas ir darželius  vaikučius pakvies rugsėjis. Bus daug šurmulio, įspūdžių, susitikimų. Geriausią draugą ar mokytoją nudžiuginti galima padovanojant savo rankų sukurta dovanėle. Gera žinia ta, kad ir rugpjūčio mėnesį Pakruojo sinagogoje vyks kūrybiniai susitikimai! Tad ateik ir kartu atsivesk brolį, seserį ar draugą – nustebinkim visus savo darbeliais.

Bibliotekos inf.