fonas Liepos 18 d. Pakruojo sinagoga aidėjo nuo mažųjų pakruojiečių ir vasaroti atvykusių vaikų klegesio. Šįkart, jau tradicija tapusių kassavaitinių vasaros susitikimų sinagogoje metu, vaikai gaminosi želdynukus oliziukus. Kūrybinio rytmečio „Vasarėle besidžiaugiant“ vadovė ir organizatorė – vyresn. bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė.


Pirmiausia viską aptarėme: iš ko gaminami mažieji „augintiniai‘, kaip jais reikia rūpintis ir kuo jie mus nustebins po savaitės kitos. O jau tada kibome į darbą: susikarpėme pėdkelnes, grūdome į jas pjuvenas, dėjome įvairiausias javų ir žolynų sėklas, formavome veidukus, juos puošėme. Būtent dekoravimo etape pasireiškė visas vaikų ir mažuosius atlydėjusių suaugusiųjų kūrybiškumas. Sukurtus šedevrus surikiavome ant padėklo ir trumpam pavirtome vasaros lietaus debesėliais: apipurškėme oliziukus šiltu vandenuku. Išsiaiškinome, kad paslėptos sėklytės turėtų sudygti maždaug po savaitės ir tuomet mūsų želdynukai pasipuoš žaliais plaukučiais. Taigi, reikės šiek tiek kantrybės, kol pamatysime galutinį rezultatą. Beje, norintys oliziukus auginti namuose – savo sukurtus darbelius išsinešė, pasižadėję kartu su visa šeima rūpintis jais ir mums būtinai pranešti, kaip šie auga.

Edukacijos „Vasarėle besidžiaugiant“ metu naudotasi ir medžiagomis, įsigytomis įgyvendinant Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projektą „Kūrybos versmė“.

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologiško ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.

Vasara jau įpusėjo, o dar tiek daug  nenuveikta ir nesužinota. Tad, laukiame jūsų, mažieji mūsų bibliotekos bičiuliai, Pakruojo sinagogoje ir kitą savaitę. Ką veiksime? Kursime!

Bibliotekos inf.