00 „Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko. Pakalbėję, pasitarę, jie mokyklą atidarė...“ Šiais, ne vieną mažųjų kartą išauginusiais, poeto Eduardo Mieželaičio poemos „Zuikis Puikis“ žodžiais pasveikinti į Pakruojo sinagogą antrąjį liepos trečiadienį atstraksėję mažieji bibliotekos bičiuliai.

Kad per vasarą neliktų užmirštos raidelės, vaikus sinagogoje „sutiko“ teminės pasakų knygutės apie kiškius ir jų nuotykius: vienų jau skaitytos, kitų dar nematytos. Taigi, kas pasklaidė prisimindami, kas ir perskaityti sau ar draugui spėjo, kol bibliotekininkė Sigyta kūrybinei valandėlei visus pakvietė.

Susirinkusių vaikų laukė kruopštus ir atsakingas darbas: pagal paruoštą šabloną iškarpyti, suklijuoti ir net akis tikras įstatyti, vėliau - kaspinais papuošti ir taip sau pasigaminti popierinį kiškį. Linksmiausia detalė ir visiems labiausiai patikusi staigmena ta, kad kiškio nosytė, pasirodo, visai ne piešta nosytė, o įrėminta saldi dovanėlė kiekvienam. Besidarbuojant paaiškėjo, kad vieniems vaikučiams rankutės žirklėms ar pieštukui nepaklusnios! Tiems - bibliotekininkė padėjo. O kiek didesni ir greitesni edukacijos dalyviai ne tik patys su užduotimi kuo puikiausiai susitvarkė, bet ir draugui patarimų nestokojo.

Pilki, oranžiniai, rudi ir gelsvi, svarbiausia - vasariškai linksmi kiškiai su saldžiomis nosytėmis, prieš iškeliaudami į namus, „išsirikiavo“ bendrai nuotraukai. Bus vaikučiams kuo tėvelius nustebinti, prieš draugus pasipuikuoti.

Edukacijos „Kiškių valandėlė“ metu kuriant darbelius naudotasi medžiagomis, įsigytomis įgyvendinant Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projektą  „Kūrybos versmė“.
Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologiško ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.
Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Gražių ir saulėtų atostogų, mieli mūsų bičiuliai. O kad vieni kitų neužmirštume ir pasirodytume, kiek per vasarą paaugome – kviečiame kiekvieną trečiadienį į Pakruojo sinagogą susibėgti.
Iki kitų kūrybinių susitikimų!

Bibliotekos inf.
Nuotr. Sigytos Kavaliauskienės