straipsniui Birželio 7, 8 ir 13 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje (sinagogoje) projektinėse veiklose lankėsi Pakruojo miesto ir rajono mokyklų mokinukai. Užsiėmimai vyko bendradarbiaujant su projekto partneriais ir rėmėjais agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondu. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projekto „Kūrybos versmė“ vadovė – vyresn. bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė.


Kūrybiškumą ir vaikų bei jaunimo prasmingą laisvalaikio užimtumą skatinantis projektas „Kūrybos versmė“ įvairiais renginiais sėkmingai startavo jau gegužės mėnesį. Baigiantis mokslo metams, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniai dalyvavo jaunimui skirtoje paskaitoje „Mes prieš žalingus įpročius“ (Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras) bei nuotaikingame susitikime su jaunuoju vaikų rašytoju Tomu Dirgėla. Pradinukų laukė įvairios edukacinės valandėlės. Taip lauktą vasaros atostogų pradžią nutarta pasitikti kūrybiškai ir linksmai.

Pakruojo rajono Pašvitinio pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmieji dalyvavę vasaros sutiktuvėms skirtoje  edukacinėje programoje. Puikiai nusiteikę mažieji pašvitiniečiai sinagogoje gamino žaismingus knygelių skirtukus: ir skaityti per atostogas bus linksmiau, ir knygelės liks saugios. Projekto "Kūrybos versmė“ vykdymo metu įsigyta naujų skrebinimo formelių, tad dabar galima sukurti tikrai originalių ir išskirtinių skirtukų.

Mažuosius pakruojiečius ir rajono vaikučius birželio 8 d. į edukacinę valandėlę pakvietė agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondo koordinatorė Ilona Dudėnienė (projekto rėmėjai bei partneriai). Pėsti ir važiuoti susirinkę mažieji sinagogoje smalsiai ir klausiamai sužiuro į Ilonos ant stalo padėtus baltus plastikinius burbulus. Truputis kantrybės, kruopštumo bei lakios fantazijos ir rezultatas pranoko visus lūkesčius: burbulai „pražydo“ margaspalvėmis gėlėmis!

Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos pradinukai (mokytojos Aistra Kuiziniene, Aldona Galvosienė) sinagogoje svečiavosi pirmą kartą.  Birželio 13 d. sugužėjusiems mažiesiems bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė pirmiausia pravedė ekskursiją po sinagogą, o po to supažindino su populiariu Lietuvoje rankdarbių kūrimo būdu – skrebinimu. Sužinota, kad skrebinimui naudojami tokie įvairaus amžiaus vaikams tinkantys metodai, kaip kirpimas, popieriaus lankstymas, klijavimas. Pagrindinė medžiaga – įvairių spalvų popierius, o galutinis variantas priklauso nuo kiekvieno fantazijos. Kiek pasižvalgę po unikaliais piešiniais ir ryškiomis spalvomis užburiančią Pakruojo sinagogą, Balsių pagrindinės mokyklos mokinukai kibo į darbus. Kruopštumas ir kantrybė apvainikuoti savo sukurtais vienetiniais atvirukais.

Vasaros sutiktuvių proga vykusių edukacijų metu sukurtus darbelius vaikai išsinešė į namus: bus kuo pasipuikuoti prieš draugus, pasidžiaugti tėveliams. Puikiai praleidę laiką, mažieji pažadėjo apsilankyti dar ne kartą.

Atostogos ką tik prasidėjo, o kad jos būtų turiningos - sinagogoje dirbančios Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės bibliotekininkės paruošė įvairiausių veiklų tiek mažiesiems, tiek jau ūgtelėjusiems bibliotekos bičiuliams. Tad nuoširdžiai kviečiame užsukti į svečius ir vasarą praleisti kartu.

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologiško ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.
Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Bibliotekos inf.
Nuotr. Sigytos Kavaliauskienės