01 Gegužės 29 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje lankėsi Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 4 c klasės mokinukai. Ketvirtokų mokytoja Daiva Damauskienė pratęsė gražią, jau ketvirtus metus besitęsiančią klasės tradiciją – paskutinę mokslo metų savaitę apsilankyti viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje.


Nors už lango šviečianti kaitri saulutė ir jau atostogomis kvepiantis oras neleidžia nustygti vietoje, mokinukai atklegėjo puikiai nusiteikę. Bibliotekininkės trumpai pristatė naujas knygelės, pakvietė dalyvauti Lietuvos bibliotekų ir Vaikų erdvės bibliotekininkių organizuotuose vasaros skaitymo projektuose. Savo nusiteikimą vasarą praleisti su knyga būsimieji penktokai patvirtino pasiimdami knygų į namus: vasara be knygos – ne vasara! Beje, mokytojos Daivos auklėtiniai – pirmieji Vaikų erdvės bibliotekininkių paruoštos skaitymo skatinimo programos „Vasaros skaitymėliai“ dalyviai.

Nuo birželio 1 d. Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės bibliotekininkės kviečia visus – mažus ir jau ūgtelėjusius – bibliotekos bičiulius sudalyvauti skaitymo skatinimo programoje „Vasaros skaitymėliai“. Norintiems dalyvauti, reikia pasiimti iš bibliotekos bibliotekininkių paruoštą anketą ir perskaityti kuo daugiau knygų, anketoje nurodant autorių bei pavadinimą. Sėkmingai finišavusių dalyvių rudenį lauks apdovanojimai!

Vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga 2018“ skelbia ir Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos, laukiančios įvairaus amžiaus skaitytojų. Šalies bibliotekose trečius metus vykstančio projekto „Skaitymo iššūkis“ tikslas – per vasarą perskaityti penkias skirtingas knygas. Iššūkis startuoja birželio 1 d. ir tęsis iki rugpjūčio 31 d.

Norite dalyvauti skaitymo skatinimo projektuose ir vasarą praleisti su knyga? Sekite informaciją Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje arba užsukite į biblioteką. Vasara be knygos – ne vasara, tad laukiame Jūsų!

Vyresn. bibliotekininkė Lina Ramonienė