03 Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvė teikė paraišką Lietuvos kultūros tarybai dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ (1 finansuojama veikla) projekto „Kūrybos versmė“ dalinio finansavimo 2018 metais.

Projekto tikslas – socialinės rizikos ir socialiai remtinų šeimų vaikų ir jaunimo kūrybingos ir turiningos laisvalaikio veiklos organizavimas, meninių kompetencijų ugdymas. Projekto vadovė – vyresn. bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė. Lietuvos kultūros tarybos sprendimu Pakruojo Juozo Paukštelio viešajai bibliotekai skirtas 2 000 eurų dalinis finansavimas minėtam projektui įgyvendinti.

Gegužės 18 dieną sinagogoje startavo pirmasis projekto „Kūrybos versmė“ renginys - paskaita jaunimui  „Mes prieš žalingus įpročius“. Dauguma kitų projekto renginių (edukacijos) numatyti vasaros atostogų metu, kuomet aktualiausias vaikų užimtumo klausimas. Rudenį visus kvies teminiai susitikimai.

Paauglystė - jautrus periodas, kai dėl prasidedančio brendimo, smalsumo ir noro būti suaugusiems jaunuoliai linkę pradėti eksperimentuoti: išbandyti tabaką, alkoholį, narkotikus. Jų žinios apie šiuos sveikatą žalojančius veiksnius dažnai yra nepakankamos. Ankstyvoji prevencija, pabrėžiant galimas pasekmes, labai svarbi paaugliui. Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka yra įsigijusi prevencinių priemonių prieš žalingus įpročius paketą. Paskaitas Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleiviams pravedė Pakruojo sveikatos biuro sveikatos specialistė Laisvida Badauskienė. Organizuojant prevencinius susitikimus nuoširdžiai bendradarbiavo Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos soc. pedagogė Kristina Averjanova.

Laisvida Badauskienė perteikė jaunuoliams teorines žinias apie žalingus įpročius bei priklausomybių pasekmes jaunam organizmui. Kokios gali būti priklausomybių pasekmės - iliustravo vaizdinė medžiaga, demonstruojamos įvairios metodinės priemonės. Norintys galėjo išbandyti girtumo akinius, pauostyti kaip kvepia „rūkanti“ lėlė ir kita. Aptarta ne tik rūkymo, alkoholio bei narkotikų prevencija, bet ir nagrinėtas ypatingai aktualus besaikio naudojimosi mobiliuoju telefonu klausimas. Specialistė patraukliai ir paaugliams suprantama kalba tikino, kad kiekvienas gali atsikratyti žalingų įpročių, jei jų turi, ir netgi patys gali vykdyti psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją pirmiausia pradedant nuo savęs, savo draugų, artimųjų.

Pakruojo sveikatos biuro sveikatos specialistės Laisvidos Badauskienės paskaitos buvo labai įdomios ir naudingos. Dalyviai klausėsi susidomėję, diskutavo, aktyviai atsakinėjo į klausimus. Artėja vasaros atostogos. Bus daugiau laisvo laiko, vilios įvairiausios pramogos, o kartu ir tykos pavojai draugų tarpe išbandyti kažką naujo: gal kai kam tai bus pirma cigaretė, iš pažiūros nekaltas gurkšnis alkoholio. Kad to išvengti, jaunuoliams palinkėta būti stipriems, džiaugtis vasara ir laisvalaikį leisti prisiimant visą atsakomybę už savo veiksmus.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologiško ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.

Vyresn. bibliotekininkė Gitana Maasienė
Nuotr. vyresn. bibliotekininkės Sigytos Kavaliauskienės