01 Balandžio 23-29 d. visoje Lietuvoje švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Kaip ir kasmet, šalies bibliotekininkai kviečia skaitytojus bei bibliotekos bičiulius į įvairiausius renginius: naujų knygų pristatymus ir susitikimus su autoriais, diskusijas, filmų peržiūras, vyksta įvairiausios akcijos, pagerbiami bibliotekos skaitytojai, globėjai, rėmėjai.
Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje šventinę savaitę „Kartu mes kuriame ateitį!” atidarė mažieji skaitytojai.

Vaikų erdvės ir sinagogos darbuotojos, į pagalbą pasikvietusios „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkę Astą Sutkienę, kartu parengė žaismingą programėlę – lėlių spektaklį „Apie biblioteką, knygas ir...“ Nuo pat ankstyvo ryto geltonieji mokyklų autobusiukai vienas po kito vežė Rozalimo, Pašvitinio, Lygumų pagrindinių mokyklų pradinukus. Vaikučius lydėjo mokytojos Ilona Dūdėnienė, Dalia Rimkuvienė, Irma Stalmačenkienė, Daiva Meteliūnaitė, bibliotekininkė Vilija Abromavičienė. Bibliotekininkė Almutė Armonavičienė atvežė Mikoliškio bibliotekos jaunuosius skaitytojus. Vieni mokinukai Vaikų erdvėje jau pabuvoję, kitiems gi – viskas dar nematyta, nedrąsu ir nauja. O bibliotekininkė Lina Ramonienė jau kviečia užimti žiūrovų kėdes. Plyksteli lempos, suskamba muzika ir šventė prasideda!

Žingeidžiam zuikiui rytas labai neramus: iš nuostabaus sapno jį  pažadina įkyrus paukštelis. Dar ir meška, kur buvus kur nebuvus, apie kažkokią biblioteką ima kalbėti... O zuikis tai dar mažas, nieko nežino ir net skaityti nemoka! Kaip viską sužinoti? Kaip visur suspėti? Kupina nuotykių diena prasideda...

Zuikio, protingojo meškio, mokytojo varliaus (bibliotekininkė Birutė Šlivinskienė) personažus įkūnijusios bibliotekininkės mažiesiems papasakojo kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir ką daryti, jeigu pametei ar suplėšei pasiimtą knygutę. Tiesa, peliukai (bibliotekininkės Gitana Maasienė ir Asta Sutkienė) bandė vaikus suklaidinti, kad knygelių saugoti nereikia ir geriausia jas  skaityti valgant: knygelės po to gardžiai kvepėtų ir peliukams būtų labai „skanios“. Bet vaikų apgauti nepavyko. Pasirodo, knygeles jie labai saugo, skaito atsakingai ir puslapius sklaido tik nusiplovę rankutes.

Teatro lėlės kalba – judesys. Ir pagal valdymą lėlės labai įvairios: marionetės, pirštininės, lazdelinės, netgi mechaninės. Apie tai ir kaip teatro lėle juda, kraipo nosį ar uodegėlę, mataruoja kojomis, skleidžia garsus ar  išdykauja vaikai sužinojo antroje šventės dalyje, edukacijos sinagogoje „Kurkime ir vaidinkime“ metu. Bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė pakvietė visus pabandyti trumpam tapti aktoriais bei sukurti improvizuotą lėlių teatro spektakliuką. Ilgai raginti mažųjų nereikėjo. Greitai buvo pasidalinta į dvi komandas, burtu keliu pasirinktos pasakos,  pasiskirstyta vaidmenimis. Trumpa repeticija  ir gimę puikūs pasirodymai tik patvirtino tiesą, kad vaikų kūrybiškumas yra beribis!

Kokia gi šventė be dovanų, o svečiai – be lauktuvių. Iš kažkur vėl išdygęs mažas  zuikis visus vaikus apdovanojo saldžiais prizais.

Džiugu, kuomet Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje vykstančiuose renginiuose ir edukacinėse pamokėlėse apsilanko ne tik miesto, bet ir rajono mokyklų mokinukai. Jūsų, mažų ir didelių, vienų ar su draugais, mokytojais, tėveliais visada bibliotekoje laukia pasakos, nuotykiai, įvairiausios istorijos, nuostabus knygų pasaulis ir į visus klausimus pasiruošusios atsakyti bibliotekininkės.

Draugaukime ir visi kartu kurkime bibliotekos ateitį!

Bibliotekos inf.