Liepos 14 dieną VB vaikų literatūros sektoriuje šventėme ledų dieną.
Buvo skaitomos ištraukos iš V. Račicko „Mano vaikystės ledai“, K. Kasparavičiaus „Trumpos istorijos“.  Vaikai išgirdo įdomiausius faktus apie ledus, atsakinėjo į klausimus ir laimėjo prizų, na, ir kokia šventė be šio gardumyno – skanavo ledus. Tai antrasis tęstinio kultūrinės edukacijos projekto „Veiklų fontanas –2 “renginys. Birželio mėnesį jau įvyko „Braškių diena“.

 

Šiemet Pakruojo VB vaikų literatūros sektorius vėl gavo dalinį finansavimą tęstiniam kultūrinės edukacijos projektui „Veiklų fontanas –2 “. Projekto dėka sektorius plečia nemokamų kultūrinių renginių ratą jauniesiems lankytojams, siekia atskleisti, lavinti jų meninius kultūrinius įgūdžius bendroje veikloje su profesionaliais menininkais, suteikti progą savo rankomis susikurti malonių daiktų, kuriais galėtų puošti savo aplinką, dovanoti kitiems. Didžiausias dėmesys  skiriamas socialinės rizikos ir socialiai remtinų šeimų vaikams. Kitais mėnesiais bus tęsiamos teminės skaitymų dienos, – rugpjūtį vyks „Morkų diena“, rugsėjį – „Šokolado diena“, o spalį – „Obuolių diena. Artimiausią mėnesį visi norintys  galės  skrebinti, mokytis dekupažo, kitos dekoravimo technikos, kurti lėlių spektaklį, dalyvauti edukacinėse šaudymo iš lanko pamokėlėse, kurios vyks  dvaro teritorijoje. Biblioteka savo fondą papildys naujomis knygomis. Rudenį įvyks dvi kultūrinės edukacinės programos. Viena – su labai šiuo metu išpopuliarėjusia dailininke rašytoja Lina Žutaute, kita – su aktore D. Kazragyte ir klarnetininku V. Andriuškevičiumi. Spalį vyksime į Juozo Miltinio teatro rengiamus edukacinius užsiėmimus.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Pakruojo laisvalaikio ir sporto klubas „Vajetau“, agentūros  VISOS LIETUVOS VAIKAI Pakruojo labdaros ir paramos fondas.