1 Šį kartą Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje džiūgenos ieškojo bei sinagogoje smagiai šėliojo Lygumų pagrindinės mokyklos 1-3 klasių mokinukai. O kaip jiems tai sekėsi – galite pasižiūrėti užfiksuotose nuotraukose.

1 Astrida Lindgren yra parašiusi per 40 knygų, kurios išverstos į 80 kalbų. Viena skaitomiausių jos knygų pasaulyje – „Pepė ilgakojinė“. Už knygą „Rasmusas klajūnas“ rašytojai buvo suteikta Hanso Kristiano Anderseno premija. Pačia reikšmingiausia knyga laikoma „Ronja plėšiko duktė‘.

Jeigu jūs norite daugiau sužinoti apie Astridą Lindgren ir jos kūrybą, išsiaiškinti kur gi vis dėl to slepiasi „džiūgena“, apsilankykite Pakruojo Juozo Paukštelio VB vaikų erdvės darbuotojų sukurtoje edukacinėje programoje. Programa skirta 2-4 kl. mokiniams.

Aprangos kodas – skirtingos kojinės.
Norinčius dalyvauti, prašome registruotis iš anksto, tel.: 8-421-61303.
Gerą nuotaiką garantuojame.
Norime pasidžiaugti, kad kai kuriems jau pavyko surasti „džiūgeną“. Dalinamės gražiomis akimirkomis.

 

DSCN9188 Spalio 11 d. 15 val. vaikų erdvėje įvyks edukacinė programa „Kur slepiasi džiūgena?“, skirta Astridos Lindgren 110 g. m.

DSCN9179 Gyvūnų globos dienai skirta literatūrinė paroda parengta mažiausiems mūsų lankytojams, ji veiks iki spalio pabaigos.

DSCN9166 Vaikų erdvėje veikia literatūrinė paroda, skirta aktorei, rašytojai Doloresai Kazragytei, neseniai paminėjusiai savo 75- metį. Doloresa Kazragytė ne sykį viešėjo pas mus. Ši paroda – tų viešnagių atspindys. Ant beržo tošies – jos palinkėjimas mums visiems.

5 „Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę” (Astrida Lindgren).
Kuo daugiau vaikas skaitys, tuo geriau pažins žmones, taps kūrybiškesnis, lengviau orientuosis gyvenime. Skaitymas, taip pat, ugdo gebėjimą vartoti kalbą, formuluoti ir išsakyti savo mintis, jausmus. Neginčijama tiesa ir ta, kad knygos – puiki priemonė ir tėvams pabūti su savo vaikais, bendrauti bei kurti glaudesnius tarpusavio santykius.

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvė iniciavo skaitymo skatinimo ir kūrybiškumo ugdymo projektą „Draugaukime“. Projekto tikslas – vasaros atostogų metu suburti vaikus bendrai veiklai, skatinti draugauti su knyga, formuoti jų pasaulėžiūrą, ugdyti kūrybiškumą. Tikslams įgyvendinti buvo numatytos kassavaitinės edukacinės veiklos bibliotekoje ir skaitymo skatinimo konkursas.