104851688 279295333191672 7836808705137501354 n Vasarėlė jau įpusėjo ir kasdien vilioja vaikučius kuo daugiau laiko praleisti kieme. Vaikų erdvė taip pat plačiai atvėrusi duris gaudo saulutės spindulius, kartu su jais – laukia užsukant atostogaujančių skaitytojų. Juk taip smagu pasidalinti vasaros įspūdžiais, pamatyti įdegusias nosytes, padėti pasirinkti knygutę ar tiesiog pasilabinti. Savo jaunųjų bičiulių labai laukiame apsilankant ir Vaikų erdvėje vykstančiuose literatūrinių personažų gimtadieniuose.

20200617 154111 Liepos 1-31 d. Vaikų erdvėje eksponuojama Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivių darbų paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Parodoje – istoriniai suvenyrai „Kryžkelė“ (aut. Armandas Daubaras ir Deivydas Katinas) ir „Aš dar gyvuosiu“ (aut. Karolis Sudaris). Taip pat eksponuojami gimnazisčių Beatričės Vidginytės ir Ugnės Urbonaitės pranešimai Lietuvos laisvės istorijos tema. Beatričė savo rašinyje paliečia skaudžią emigracijos temą, Ugnė – dalijasi įžvalgomis apie visas negandas atlaikiusią Lietuvą. O gimė ši paroda atžalyniečiams gimnazistams ir jų mokytojams Gražinai Kairiūkštienei bei Egidijui Impoliui dalyvaujant 2020-ųjų pavasarį Vilniaus Žirmūnų gimnazijos organizuotame respublikiniame istorijos ir technologijų konkurse „Verčiu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo puslapius“.

Labai kviečiame aplankyti minėtą parodą ir pasidžiaugti Pakruojo krašto jaunimo kūrybiškumu.

 

Be pavadinimo Balandžio mėnesį Vaikų erdvės Lapė Snapė kvietė vyresniuosius bibliotekos lankytojus pasidalinti mintimis apie jų vaikystės knygas. Rudauodegei buvo labai smalsu, kaip, bėgant metams ir keičiantis kartoms, kito vaikiškų knygelių populiarumas.
Labai nudžiugome aktyviu mūsų skaitytojų dalyvavimu:  sulaukėme tikrai daug  įvairiausių knygučių pavadinimų.  Kadangi Lapė Snapė buvo pažadėjusi visus prisiminimus „suguldyti" į parodėlę – tą ir padarėme. Surinkome visas paminėtas knygutes ir  parengėme ne tik literatūrinę parodą Vaikų erdvėje, bet ir virtualią, kurią rasite ČIA.

Kviečiame aplankyti!  Vyresniesiems tai bus puiki proga prisiminti savo vaikystę. Vaikams – pasmalsauti, ką, būdami jų amžiaus, skaitė tėveliai. Parodėlė Vaikų erdvėje veiks iki liepos 31 d. Laukiame jūsų!

 

01 Birželio 17-19 d. Vaikų erdvės kūrybinėse dirbtuvėlėse jaunieji skaitytojai kūrė... monstriukus! Pačius įvairiausius: šiurpulingus, linksmus, paslaptingus – tokius, kokie ir aprašyti rašytojos ir dailininkės Linos Žutautės knygelėje „Monstropedija su Kakė Makė“ (2020 m.). Labai norėjome nustebinti Kakę Makę jos dešimtojo gimtadienio proga... Kaip mums pavyko – spręskite Jūs, apsilankę „monstriškoje“ parodėlėje, kuri Vaikų erdvėje bus eksponuojama iki liepos 31 d. 

Nuoširdus AČIŪ šauniesiems parodos kūrėjams! Jūs – tikri Kakės Makės draugai!

žutautė Lygiai prieš dešimt metų išleista pirmoji knygų serijos „Kakė Makė“ dalis – „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ (2010 m.). Ta proga Vaikų erdvės Lapė Snapė kalbina knygelių autorę, rašytoją ir dailininkę LINĄ ŽUTAUTĘ.

 Mylimiausia Jūsų vaikystės knyga?
Vaikystėje turėjau daug mylimų knygų, kurias skaičiau ar bent jau varčiau po keletą ar keliolika kartų. Viena labiausiai įstrigusių į atmintį ir į širdį – V. Žilinskaitės „Kelionė į Tandadriką“ su S. Eidrigevičiaus iliustracijomis. Pastarosios buvo šiek ties paslaptingos, liūdnos ir gal net šiurpokos, bet tai mane traukė labiausiai.

104401206 2691305164478786 5763504788704733677 o