IMG 20210803 104306 Pasak žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės, daug vaistų gamtoje yra, tik žinoti juos reikia. Kviečiame į nuostabų vaistažolių pasaulį. Apžiūrėkime labiausiai paplitusius mūsų krašte vaistinguosius augalus, spėliokim į ką jie panašūs? Uostykim, ragaukim kvapnią arbatą. Aiškinkimės, kada ir kur galima žoliauti, kiek rastų augalų su savim pasiimti, o kokią dalį palikti? Kas suteiks drąsos, o kas nuramins? Kas pagerins nuotaiką, pagelbės peršalus?

 

Be pavadinimo Lietuvių kalbai skirta edukacija kviečia prisiliesti prie tautiškumo, tarmių, papročių. Apsilankę edukacinėje programoje, sužinosite kokia lietuviškos abėcėlės raidė jauniausia, kurios raidelės pasiskolintos iš kitų tautų, kur pastatyti paminklai lietuvių kalbai ir išnykusiems žodžiams,  išgirsite daug linksmų pasakojimų, nutikimų, net baramosios kalbos perliukų! Susitikimo svarbiausias akcentas – gyvai išgirstos tarmės, vaizdo įrašuose įgarsintos dabarties pakruojiškių – suvalkietės Giedrės Morkūnienės (Marijampolė), dzūko Alvydo Žuvininko (Punia), žemaitės  Loretos Kurauskienės (Skuodas), aukštaitės Aušros Rukienės (Pakruojis). Turėsite galimybę palyginti tarmių skirtumus ir panašumus, o klausantis žemaitiškai perskaityto pasakojimo – dar  ir pabandyti suprasti apie ką kalbama. 

15 0 Edukacinė programa „Raganaitės Vinės iššūkis“  skirta smalsiems, linksmiems ir žingeidiems mokinukams. Rašytojos Lauros Owen nuotykių serijos pagrindinė herojė Vinė pasirinkta neatsitiktinai: dauguma vaikų autorės knygeles skaitę ir žino, kad su šia raganaite „nuotykiai ir juokai – už kiekvieno kampo“!

20200420 103542 Domitės savo krašto istorija? Turime jums pasiūlymą! Kviečiame kartu pakeliauti istorijos taku ir sužinoti apie ilgus šimtmečius šalia gyvenusius kaimynus žydus, prisiliesti prie šios tautos kultūros, tradicijų, papročių. Edukacinė programa vyks trečią šimtmetį skaičiuojančioje medinėje ir išskirtiniu grožiu garsėjančioje Pakruojo sinagogoje. Išgirsite pasakojimą ir apie šiuos maldos namus, apie buvusiame Pakruojo štetle gyvenusius garsius žydus bei jų  indėlį miestelio kultūriniam ir ekonominiam augimui. Susipažinsime su hebrajiška abėcėle. Bet apie viską kuomet susitiksime. Laukiame jūsų apsilankant!

foto edukacijai Ar galima nusipirkti džiaugsmo? Kaip nugalėti baimę? Kokia yra pykčio temperatūra? Iš ko padarytas liūdesys? Ar galima savo jausmus nuspalvinti, pasverti ? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite apsilankę VAIKŲ ERDVĖS bibliotekininkių parengtoje edukacinėje programoje, kurioje jūsų laukia spalvinga kelionė miško taku su ... zuikiu. Įspėjame, kad kelyje sutikti jausmai bus labai įvairūs: painūs, susipynę, pasislėpę... Pasiruošę juos atpažinti? Sekite paskui zuikį!

d Patinka kantrybės ir atkaklumo reikalaujantys užsiėmimai? Edukacinė programa „Robotukai“ kaip tik tau! O kad būtų linksmiau, pasikviesk draugų. Ką veiksime? Konstruosime pasirinktinai FISHER TECHNIK inžinieriniais, naujausiais LEGO EV3 Mindstorms robotikos arba LEGO EDUKACION WeDo 2.0 pradedantieiems konstruktoriais. Rezultatas nėra greitas, bet labai smagus. Laukiame apsilankant!