kadras is filmo ji 73660440 Spalio 27 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į kino seansą Pakruojo sinagogoje. Jūsų dėmesiui – režisieriaus Paulꞌo Verhoevenꞌo filmas „Ji“ (2016).

Mišelė atrodo nepažeidžiama. Klestinčios videožaidimų kompanijos vadovės nuožmus charakteris išryškėja ir darbe, ir asmeniniuose santykiuose. Tačiau kai vieną vakarą namuose ją išprievartauja paslaptingas įsibrovėlis, Mišelės gyvenimas pasikeičia amžiams. Elgdamasi kaip tikra prievartos aukos antitezė, vedama smalsumo ji įsitraukia į jaudinantį žaidimą su užpuoliku. Žaidimą, kuris netrukus gali tapti nebekontroliuojamas. Praėjusi visus pragariško žaidimo etapus, pagrindinė veikėja Mišel (akt. Isabelle Huppert) tarsi naujai pažvelgia į realų pasaulį. Jis nepakeliamas, bet ką daryti? Reikia gyventi! Aplink nė vieno normalaus žmogaus. Šiame pasaulyje neįmanoma gyventi, bet daugiau nėra kur.

„Du savo srities meistrai – Huppert ir Verhoevenas – šiame filme sukūrė kažką naujo ir netikėto jau šimtus kartų girdėtos prievartos prieš moterį tema. Tai neabejotinai vienas ryškiausių praėjusių metų filmų.“ (A. Račatytė).

Drama, trileris
Prancūzija, 2016
Originalo kalba: prancūzų k.
Subtitrai: lietuvių k.
N-18
Bilietų kaina:
Suaugusiems: 3 Eur
Moksleiviams: 2 Eur

spalio25

1 Spalio 18 d. Pakruojo sinagogoje koncertavo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirigentas Tomas Ambrozaitis).

Skambėjo A. Brucknerꞌio, M. Lauridsenꞌo, E. Whitacre, G. Kalino, V. Miškinio, V. Augustino, E. Ešenvaldsꞌo, J. Naujalio kūriniai. Renginį vedė valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė. Koncertą finansavo Pakruojo rajono savivaldybė.

Nuoširdžiai dėkojame už vakarą su nuostabiais muzikos garsais.

20171016 Spalio 20 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į kino seansą Pakruojo sinagogoje. Jūsų dėmesiui - režisieriaus Stephenꞌo Frearsꞌo filmas „Florence“ (2016).

Turtinga paveldėtoja ir Niujorko aukštuomenės dama Florence Foster Jenkins (1868-1944) visą gyvenimą svajojo tapti operos soliste. Moteris buvo įsitikinusi, kad yra apdovanota neeiliniu talentu, tačiau iš tikrųjų buvo priešingai.

Pagal tikrą istoriją sukurtoje komedijoje pasakojamas Florence (aktorė Meryl Streep) kelias į šlovę, kuriuo ji ėjo nepaisydama jokių kliūčių, aplinkybių ir trukdžių. Kritiką moteris nurašydavo „jos nekenčiantiems konkurentams“, o pašaipas ir juoką priimdavo kaip susižavėjimo ir džiaugsmo ženklą. Tapus pajuokos objektu Florence populiarumas taip išaugo, kad ji buvo pakviesta koncertuoti į prestižinę Karnegio salę daugiau nei 3000 žiūrovų.

Biografinis, drama, komedija
Jungtinė Karalystė, 2016
Originalo kalba: anglų k.
Subtitrai: lietuvių k.
N-13
Bilietų kaina:
Suaugusiems: 3 Eur
Moksleiviams: 2 Eur

0 Rugsėjo 10 d. Pakruojo sinagogoje vyko istoriko Juozo Brazausko knygos „Trumpas žydėjimas“ (2017) apie jauną tarpukario dailininkę Marcę Katiliūtę pristatymas ir video spektaklio „Marcė“, filmuoto Gataučių pagrindinėje mokykloje prieš dešimtį metų, peržiūra. Renginyje dalyvavo autorius. Simboliška, šiemet švenčiantis 65-ąjį gimtadienį, Juozas Brazauskas papildė savo išleistų leidinių sąrašą 65-ąja knyga, biografine apybraiža „Juozo Keliuočio drama“ (2017).

sventasis 670x250px karusele Spalio 13 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į Pakruojo sinagogoje vyksiantį kino seansą. Jūsų dėmesiui – režisieriaus Andriaus Blaževičiaus kino filmas „Šventasis“ (2016).

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Lietuva, Lenkija
Filmas lietuvių kalba
Amžiaus cenzas: N-13
Bilieto kaina:
Suaugusiems – 3 Eur
Moksleiviams – 2 Eur