Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos kolektyvas dalyvauja akcijoje „Lietuva 100 - Sveikas, mažyli".
Tai – rankdarbius mėgstančių moterų skatinimo kurti akcija. Rankdarbiai, kojinaitės su Lietuvos tautine simbolika, būtų skirti visiems 2018- aisiais metais gimsiantiems mažyliams – naujai mūsų šalies kartai, kuri Lietuvai atneštų sėkmę ir gerovę. Idėja atkeliavo iš Suomijos. Lietuvius vienijančios asociacijos Suomijoje atstovė Siv Hellen ir dešimt kitų iniciatyvių mezgėjų šį rudenį sumanė mūsų šaliai skirtą projektą.

Moterys numezgė 100 porų Lietuvos vėliavos spalvų kojinių ir keletą kepuryčių, skirtų naujagimiams. Iniciatyva buvo pavadinta – „Lietuva 100 - Sveikas, mažyli“.
Pasak projekto sumanytojų, nuolat mažėjantis gyventojų skaičius Lietuvoje paskatino jas teikti rankų darbo dovanas bei paraginti lietuvius paskelbti tokią akciją.
Akciją palaikė Prezidentė, pakvietusi šalies savivaldybes, seniūnijas ir bendruomenes prisidėti, ją įgyvendinant. Pakruojo rajono savivaldybė pakvietė prisijungti prie akcijos bibliotekas.
Jau džiaugiamės pirmosiomis dovanomis būsimiems Lietuvos piliečiams.
Į vaikų erdvę su močiutės Elenos Beliackienės numegztomis kojinaitėmis atskubėjo vaikų erdvės bičiulis Pijus Beliackas.
O Vasario 16-osios išvakarėse į Pakruojo Juozo Paukštelio viešąją biblioteką su dovanomis atvyko ilgametė Pamūšio kultūros namų darbuotoja, senjorė Zita Kapučinskienė bei pakruojietė Marijona Kazakevičienė. Moterys atnešė megztas kojinytes, įpakuotas į tautinių spalvų maišelį, surištas su linkėjimais gimusiems kūdikiams. Pamūšietė savo palinkėjimą įrašė į laišką.
Dalia Požemeckienė nuo Sigutėnų bendruomenės atnešė ne tik savo, bet  ir bendramintės Janinos Pabražinskienės numegztas kojinaites. Pasak Sigutėnų bendruomenės pirmininkės Pranutės Kvedarienės, moterys iniciatyvą parodė neragintos.
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Bardiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gitana Norgailienė atvežė Pranciškos Jarienės, Irenos Urnėžienės ir Liucijos Adomaitienės 17 porų kojinaičių. Bardiškių moterys perdavė ir sveikinimą mažyliams.
Dėkojame visoms gražiadarbėms už dovanas ir kviečiame įsijungti į šią akciją daugiau Pakruojo rajono moterų. Numegztas kojinytes galite palikti bet kurioje Pakruojo rajono bibliotekoje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė