Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

1 Lietuvos 100-metį Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvė ir sinagoga šventė kartu su Žemynos pagrindinės mokyklos 1a (mok. Asta Daubarienė) ir 1 c (mok. Irena Albavičienė) klasių mokinukais. Į biblioteką vaikai atklegėjo nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, šventiškai pasipuošę ir skanduodami Lietuvos vardą.

 

Šventė prasidėjo knygelių apie Lietuvą pristatymu. Po to sekė viktorina "Ar pažįsti Lietuvą?" Pasiskirstę į kelias komandas, mažieji bibliotekos bičiuliai nustebino savo žiniomis apie gimtąjį kraštą. O klausimų būta tikrai įvairių: koks miestas yra Lietuvos sostinė, kur stovi Gedimino pilis, kokia upė teka per Pakruojį, kokia nacionalinė Lietuvos gėlė ir panašiai. O kur dar minklės, viena už kitą sunkesnės?

Puikiai susitvarkę su užduotimis, vaikai smalsiai sužiuro į išrikiuotus jiems kiek neįprastus „rakandus“ (aut. pastaba: daiktus). Bibliotekininkė Lina pakvietė visus į edukaciją "Prisilietimas prie senosios istorijos". Antrą šimtmetį skaičiuojanti senelio piniginė, puodynė, skirta plunksnoms laikyti, avims kirpti žirklės, bezmėnas ir daugybę kitokių ne tik keistai skambančių, bet ir šiandienos buityje nebenaudojamų daiktų kėlė vaikų nuostabą ir susidomėjimą. Kaip buvo gaminamas sviestas? O kaip teisingai suplėšyti plunksną, kad pagalvė būtų minkšta? Ar skiriate pupas nuo žirnių? Klausimų ir užduočių - tik spėk suktis. Bene didžiausią susidomėjimą sukėlė lino kelio istorija: pluošto šukavimas, verpimas, siūlų vyniojimas, jau išaustos drobės lyginimas. O svarbiausia, kad visus tuos darbus buvo galima pabandyti atlikti patiems!

Nors komandos tarpusavyje ir varžėsi, tačiau pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo draugystė! Prisiminus, kad pernai Juozo Paukštelio viešoji biblioteka šventė 80-metį, visi pavaišinti jubiliejiniais saldainiais.
Lietuvos gimtadienio šventė buvo paminėta ir sinagogoje. Mažieji svečiai, padedant bibliotekininkei Sigytai, prigamino įvairiausių atvirukų Lietuvai. Po darbų, norintys pamiklinti kojas, būrėsi į grupeles šokiams priešais konsolę. Šventė vainikuota puikia nuotaika ir bendra nuotrauka.

Su gimtadieniu, Lietuva! Iki kitų susitikimų, mažieji mūsų bibliotekos bičiuliai!

Vyresn. bibliotekininkė Lina Ramonienė

B. Šlivinskienės nuotr. Akimirkos iš šventės Vaikų erdvėje ir sinagogoje.