Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

saugu Vasario 6 d. Lietuvoje minėta tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ . Prie šios akcijos prisijungė ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka. Kartu su Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Pakruojo viltis“ lankytojais ir jų vadove Justina Juškaite diskutuota apie saugumą internete, kuo dalinamės elektroninėje erdvėje, ar visada saugiai registruojamės socialiniuose tinkluose, kokių asmeninių duomenų bei informacijos nedera viešinti, kaip apsisaugoti nuo apgaulės vaikams ir suaugusiems. Dalyviams priminta, kad daug patarimų, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje yra puslapyje www.draugiskasinternetas.lt. Visi kartu sprendėme testą „Ar esi saugus internete?“. Vyko trumpų vaizdo siužetų apie saugų internetą peržiūra ir jų aptarimas. Diskutavome, kad socialiniai tinklai gali būti ne tik naudingi, bet ir žalingi. Ypač atsargiems reikia būti vaikams. Aptarėme galimus internete pavojus ir kodėl taip svarbu elgtis atsargiai bei atsakingai tiek realiame gyvenime, tiek virtualioje erdvėje. Visą saugesnio interneto savaitę su bibliotekos interneto lankytojais kalbėjome apie saugumą ir atsakingą elgesį prie kompiuterio. Juk šiuolaikinis jaunimas neapseina be interneto, todėl internetinės patyčios - skaudi problema. Norėdami jų išvengti - pirma patys turime būti atsakingi už tai, ką rašome komentaruose, kokias nuotraukas keliame į internetinę erdvę, kokius susikuriame slaptažodžius . Visiems priminta, kad iškilus problemoms - svarbu nelikti abejingiems, neužsisklęsti, bet kreiptis pagalbos, kad problema būtų pašalinta.

Saugesnio interneto savaitė leido interneto vartotojams pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingumą, saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Kiekvienam interneto lankytojui padovanotas patarimų lankstinukas, padėsiantis būti saugiems internete.

Vyresn. bibliografė Genė Urbienė