Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

saugu Vasario 6 d. Lietuvoje minėta tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ . Prie šios akcijos prisijungė ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka. Kartu su Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Pakruojo viltis“ lankytojais ir jų vadove Justina Juškaite diskutuota apie saugumą internete, kuo dalinamės elektroninėje erdvėje, ar visada saugiai registruojamės socialiniuose tinkluose, kokių asmeninių duomenų bei informacijos nedera viešinti, kaip apsisaugoti nuo apgaulės vaikams ir suaugusiems. Dalyviams priminta, kad daug patarimų, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje yra puslapyje www.draugiskasinternetas.lt. Visi kartu sprendėme testą „Ar esi saugus internete?“. Vyko trumpų vaizdo siužetų apie saugų internetą peržiūra ir jų aptarimas. Diskutavome, kad socialiniai tinklai gali būti ne tik naudingi, bet ir žalingi. Ypač atsargiems reikia būti vaikams. Aptarėme galimus internete pavojus ir kodėl taip svarbu elgtis atsargiai bei atsakingai tiek realiame gyvenime, tiek virtualioje erdvėje. Visą saugesnio interneto savaitę su bibliotekos interneto lankytojais kalbėjome apie saugumą ir atsakingą elgesį prie kompiuterio. Juk šiuolaikinis jaunimas neapseina be interneto, todėl internetinės patyčios - skaudi problema. Norėdami jų išvengti - pirma patys turime būti atsakingi už tai, ką rašome komentaruose, kokias nuotraukas keliame į internetinę erdvę, kokius susikuriame slaptažodžius . Visiems priminta, kad iškilus problemoms - svarbu nelikti abejingiems, neužsisklęsti, bet kreiptis pagalbos, kad problema būtų pašalinta.

Saugesnio interneto savaitė leido interneto vartotojams pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingumą, saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Kiekvienam interneto lankytojui padovanotas patarimų lankstinukas, padėsiantis būti saugiems internete.

Vyresn. bibliografė Genė Urbienė