10 Sausio 31 d., Pakruojo sinagogoje, visus, kuriems prailgo žiema, pakvietėme į kūrybinės dirbtuvės „Pasigaminkime Užgavėnių kaukę“.
Nors šiemet žiema jau ir taip pavasariška, tačiau tradicijų laikytis vis tiek reikia. Juolab, kad Užgavėnių šventė Lietuvoje visais laikais buvo ir tebėra labai populiari. Švenčiama likus 46 dienoms iki Kristaus prisikėlimo šventės – Velykų. Kartu tai ir diena, kuomet dar galima sočiai pavalgyti mėsiškų patiekalų, linksmintis, triukšmauti. Prasidėjęs septynių savaičių laikotarpis tarp Užgavėnių ir Velykų katalikams - susikaupimo, pasninko ir rimties metas.


Užgavėnės ypatingai linksmos vaikams. Žiema bauginama ir varoma lauk šurmuliuojant persirengėliams, garsiai šūkaujant, dainuojant, krečiant įvairiausius pokštus. Kad liktų neatpažinti – persirengėliai veidus slepia po kaukėmis, kurios daromos iš medžio, kailio, popieriaus, kartono, kitų medžiagų. Paprastai kaukės turi seno, neišvaizdaus žmogaus bruožų: išryškinama didelė nosis, iškreipiama bedantė burna, daromos asimetriškos akys. Plaukams bei ūsams naudojamas avikailis, linai ar pakulos. Nepaisant kaukių baisumo, visos jos - besišypsančios.

Į kūrybines dirbtuves „Pasigaminkime Užgavėnių kaukę“ susirinkęs jaunimas susipažino su Užgavėnių ištakomis, tradicijomis Lietuvoje, pagrindiniais šventės ypatumais. Apžvelgti kaukių gamybos būdai: pastaraisiais metais itin populiaria jas daryti papjė mašė technika, metodu naudojant krakmolą ir audinį, paprastu, bet vaikų tarpe labai populiariu būdu, karpant kaukes iš kartono ar popieriaus.
Pasikalbėjus - kibta į darbus. Bibliotekininkė Sigyta jau buvo paruošusi dvi kaukes, kurias susirinkusieji noriai papuošė. Įkvėpimo pagauti, popietės dalyviai pasigamino kaukių ir sau - viena už kitą spalvingesnių, įvairesnių. Darbus pabaigę, Užgavėnėms vieni pirmųjų pasiruošę likome laukti linksmos šventės!

Bibliotekos inf.